‘Vatandaşlar tavukları kendileri itlaf etmemeli’

Türkiye genelinde baş gösteren kuş gribi vakası nedeniyle yaşanan olumsuzlukların artmaması için çalışmalar devam ediyor.

Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Nedim Şahingil ise, itlaf ekipleri için alet ve ekipmanların yeteri miktarda temin edildiğini belirtti.

Hayvanlarını kuş gribi şüphesiyle itlaf etmek isteyen vatandaşın, hayvanlarını kendilerinin itlaf etmemelerini gerektiğini vurgulayan Şahingil, vatandaşların ekiplerin haricinde başka hiç bir kimseye kanatlı hayvanını vermemesi konusunda uyarılarda bulundu.
Dr. Fisun Aydoğan Kuş Gribi şüphesi olupta itlaf edilecek hayvanlara nasıl ve ne şekilde yaklaşılması gerektiği ve koruyucu tedbirlerin nasıl alınacağı konularında itlaf ekibinde görevli çalışanlara bilgi verdi.
Gerçekleştirilen eğitim seminerine İl Tarım Müdür Vekili Ramazan Aytekin, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Nedim Şahingil, Sağlık İl Müdürlüğü’nde görevli Eğitmen Dr. Fisun Aydoğan, Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Dr. Perihan Alkan, Dr. İlhan Elmas ve itlaf çalışmalarında görevlendirilen elemanlar katıldı.