Vatandaşlarla iç içe olun sorunlarını çözün

AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik, milletvekillerinin çoğunlukla Ankara'da görevleri olduğunu belirtti.

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi tarafından Dikkaldırım Caddesi’nde Mihraplı Camii ile Hoş Sokak arasına yaptırılan altgeçitin açılış törenine katılan Çelik, belediyeler başkanlarına önemli uyarılarda bulundu. Milletvekillerinin Ankara’da hükümet bazında sorunları çözmek için yoğun mesai harcadıklarını anlatan Çelik şöyle konuştu; ”Ama belediyeler sürekli vatandaşla iç içe olmak durumundadırlar. Dolayısıyla herhangi bir vatandaşımızın, mahallemizin önemli bir sorununu çözüme kavuşturulmuyorsa, o yönetim, halktan kopuk, milleten kopuk bir yönetim anlayışını sergiliyor demektir. Milletten destek alanların, milletten ruhsat alanların, millete hesap vermesi gerekiyor.”

Bu arada, geçtiğimiz günlerde Mihraplı Camii’nin arazisinin satışıyla alakalı yaşanan tartışmaların uzatılmaması gerektiğini ifade eden Çelik şöyle devam etti; “Böyle bir eseri farklı konularla medyaya taşımak hiçbirimize yakışmaz. Milletin eserinin millete teslimi için üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız.”

Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe de Mihraplı Camii ile Dikkaldırım Caddesi arasındaki trafiğin yoğun olduğu bölgede yaşanan trafik kazalarını bir ölçüde bitireceklerini söyledi. Altepe, ”Buradaki yola kazaları azaltmak için yola hız kesici kasisler konulmuştu, ama bu yeterli olmuyordu. Yaptığımız altgeçit, halkımızın güvenle karşıdan karşıya geçmesini sağlayacak” diye konuştu