Vehbi Koç ölümünün kabri başında anıldı

Koç Topluluğu'nun kurucusu Vehbi Koç, ölümünün 10. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında törenle anıldı.

Vehbi Koç, ölümünün 10. yıldönümünde Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında ailesi ve yakınlarının katıldığı törenle anıldı. Törene, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve eşi Caroline Koç, Ömer Koç, Ali Koç, Semahat Arsel, İnan Kıraç, Koç Topluluğu şirketleri yöneticileri, aile dostları ve Vehbi Koç’un çalışma arkadaşları katıldı.

Vehbi Koç’un kabri başında konuşma yapan Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Bülend Özaydınlı, Vehbi Koç’un temel ilkeleri doğrultusunda çalışmayı sürdürdüklerini belirterek, Koç Topluluğu’nun, kuruluşunun 80. yılında global ölçekte deneyim, bilgi ve mücadele gücüne sahip bir kurum olarak dünya arenasındaki yerini hergün pekiştirdiğini ifade etti.

Özaydınlı, Topluluğun dünyanın sayılı şirketleri arasına girdiğini ifade ederek, ”Çalışanlar adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şimdi her zamankinden daha dikkatli daha azimli, daha özverili çalışmanın gerekliliğinin bilinci içinde Türkiye’nin geleceğine olan güvenimiz ile daha gayret göstermeye kararlıyız.” diye konuştu. Konuşmanın ardından dualar okundu.

Öte yandan Vehbi Koç için öğleden sonra Koç Holding’in Nakkaştepe’deki merkezinde Koç Ailesi, dostları ve çalışma arkadaşlarının katılımıyla bir anma duası okunacak.