Vekilin silahı Meclis’te panik yarattı

TBMM Genel Kurulu’nda (yasak olmasına rağmen), AKP Bingöl Milletvekili Abdurrahman Anik’in, belindeki silah Meclis Kulisinde yere düşünce, panik yaşandı.

Silahın emniyet kilidinin olması muhtemel bir tehlikenin eşiğinden dönüldü.

Anik’in belindeki silah Meclis Kulisinde yere düşünce korku dolu anlar yaşandı. Silahın emniyet kilidinin olması nedeniyle büyük bir tehlikenin eşiğinden dönüldü. Olay esnasında orada olan milletvekilleri ve parlamento muhabirleri ise şaşkınlıkla olayı izledi.

MECLİS’TE SİLAH PANİĞİ
AKP Bingöl Milletvekili Anik, Genel Kurul salonundan çıkıp, çay ocaklarına doğru yürümeye başladığı sırada yere düşen silah, kısa süreli paniğe neden oldu.

Silah, emniyet kilidi olması nedeniyle ateş almadı, ancak o esnada kuliste oturan bazı milletvekili ve muhabirler silahın ateş alabileceği endişesiyle korku dolu anlar yaşadı. AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, “Abi öldürecektin bizi” diye takıldı. Bozdağ, “İyi ki kötü bir şey olmadı. Verilmiş sadakamız varmış. Allah hepimizi korudu. Silahın emniyet kilidi olmasaydı ateş alabilirdi” dedi.

KORKMAYIN, ABARTMAYIN
Silahını beliden düşüren Anik ise, hemen kulisten ayrıldı. Anik, çevredekilere de, “Korkmayın emniyet kilidi var” dedi.

Anik, daha sonra konu ile ilgili bilgi almak isteyen basın mensuplarına, “Arkadaşlar abartılacak bir şey yok. Sadece belimden düştü” dedi.