Vekilleri kızdıran alet

Meclis kulisine yerleştirilen Vücut Analiz Cihazı milletvekillerinin canını sıktı.

Vücut analizi yaparak kişinin biyolojik yaşını belirleyen cihaz milletvekillerinin moralini bozdu. Analiz yaptıran vekillerin neredeyse tamamının yaşı olduğundan büyük çıktı. Tıp Bayramı çerçevesinde TBMM kulisine getirilen Vücut Analiz Cihazı en büyük ilgiyi ‘erkek’ vekillerden gördü. Erkek vekiller cihazın önünde kuyruk olurken, bayan vekillerin cihaza ilgi göstermemesi dikkat çekti. 68 yaşındaki CHP’li Halil Akyüz analiz sonucunda 71 yaşında çıkınca sinirlendi. Cihazın tansiyonunu da yanlış ölçtüğünü savunan Akyüz, “Görenler benim yaşımı tahmin edemiyor. Kamuoyu doğru söylemiyor da bu cihaz mı söylüyor? Moral bulmak için geldim, moralimiz bozuldu” dedi. TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl de cihaza göre “obez” çıktı. Uzun ve ince vücut yapısına rağmen “obez” çıkan Erdöl cihazın yaptığı analizi güvenilir bulmadı. İşte cihazın yaşını büyüttüğü diğer vekiller:

İsmail Ericekli (yaşı 47, cihaza göre 50): Bu kadar stresin içinde yaşın yüksek çıkması normal. Eğer yaşı genç çıkıyorsa, ya muhalefettir ya da yeni vekildir. Her yıla 1 yaş koyuyor, her sene 1 yaş götürüyor demek ki, ben korkuyordum 60 falan çıkar diye.

Muharrem Tozçöken (yaşı 60, cihaza göre 64): Burada vekil olup da genç çıkmak çok zor. Sınıfta kaldık, bu cihaz moral vermiyor. Buraya bir moral hocası gerekli. Spor yapayım da geleyim. Abdullah Erdem Cantimur (yaşı 45, cihaza göre 48): Yaşımı küçük yazın. (Diyetisyen”kaslar zayıf çıktı, spor yapmıyor musunuz” diye sorunca) Ben spor oyunları birincisiyim, kupalarım var. Asım Aykan (yaşı 55, cihaza göre 59): Yeni bir teknoloji. Karın bölgesinde fazla yağ çıktı. Haram yedik herhalde, biraz daha fazla spor yapacağız. Ali Yüksel Kavuştu (yaşı 69, cihaza göre 79): Ben yemek yedim geldim, o yüzden böyle çıktı.