Vekiltarafik kazasını meclise taşıdı

CHP'li Ensar Öğüt, trafik kazası sonucu yaşadığı sıkıntıları Meclis gündemine taşıdı.

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan’da geçirdiği trafik kazasından sonra, sol kolu ve bel kemiğindeki kıkırdakların kırık olduğunu Ardahan’da, köprücük ve kaburga kemiklerinin kırık olduğunu ise İstanbul’da öğrenebildiğini açıkladı.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi veren Ensar Öğüt, bir süre önce seçim bölgesi Ardahan’da geçirdiği trafik kazasının ardından, Ardahan Devlet Hastanesi’nde cihaz eksikliğinden kaynaklanan sorunları Meclis gündemine taşıdı. 15 Temmuz tarihinde Ardahan’da geçirdiği trafik kazası sonucunda Ardahan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığını, yapılan tetkiklerde ise sadece sol kol ve bel kemiğindeki kıkırdakların kırık olduğunun tespit edildiğini belirten Öğüt, bir gün sonra İstanbul’da tetkiklerinin tekrar yapıldığını, bu tetkiklerde köprücük ve kaburga kemiğinin de kırık olduğunun belirlendiğini kaydetti.

Ensar Öğüt, Ardahan Devlet Hastanesi’nde elektriklerin sık sık kesilmesi, röntgen cihazının çok eski olması ve röntgen filmlerinin çamur gibi çıkması nedeniyle köprücük ve kaburga kemiklerinin kırık olduğunun anlaşılamadığını dile getirdi. Öğüt, ameliyat öncesi tetkiklerde kullanılan Skopi cihazının olmaması nedeniyle de büyük sıkıntı yaşandığını söyledi.

Ardahan Devlet Hastanesi’nde bulunan röntgen cihazının çok eski, ilkel ve yavaş olduğunu, hastalığı belli etmeyecek şekilde film çeken bu cihazın yenilenmesi için bir girişimde bulunulup bulunulmayacağını soran Ensar Öğüt, ”Ardahan merkezde sık sık elektriklerin kesilmesi nedeniyle, röntgen ve tomografi gibi tıbbi cihazlar arızaya geçmektedir. Bu hastaneye tam teşekküllü yeni bir jeneratör ile ameliyat öncesi tetkiklerde büyük kolaylık sağlayan Skopi cihazını ne zaman göndereceksiniz?” diye sordu.