Veliler içtikleri sigara kadar egitime önem vermiyor

BILECIK - Bilecik Il Milli Editim Müdürü Ali Said Çaliskan, egitimdeki en önemli açmazin ögrenci-veli ve veli-okul iliskisinin saglikli kurulamamasi oldugunu söyledi.

“Ne yazik ki, ögrencilerle veliler, velilerle okullar arasinda saglikli bir iliski yok. Sunu üzülerek söylüyorum ki, ögrenci velilerimizin çogunlugu sigaraya veya makyaj malzemesine verdikleri önemi okula ve egitime vermiyorlar.” dedi.

Bilecik’in editim alt yapysy ve fiziki yeterlilik bakymyndan Türkiye’nin en tansly illerinden birisi oldudunu kaydeden Ali Said Çalytkan, 1266’sy okul öncesi, 23 bin 35’i ilködretim, 3981’i genel lise ve 5386’sy meslek lisesi olmak üzere toplam 33 bin 668 ögrenci bulundugunu, bu ögrencilere 1497 derslikte 1675 ögretmenle hizmet verdiklerini belirtti. Çaliskan, teknik olarak da iyi durumda olduklarini dile getirerek, söyle konustu: “Il genelinde 1282 bilgisayarimiz var. 16 Bilgi ve Teknoloji sinifimiz var. 120 kumumuz ADSL hizli internet sistemine geçti. Derslik basina düsen ögrenci sayimiz 26. Bu anlamda ciddi avantajlarimiz var ama egitimden çok ögretime önem verilmesi, hepsinden önemlisi de toplumun egitimin önemini tam anlami ile kavrayamamasindan dolayi istenilen basari yakalanamiyor.”