Verem hastası babanın yardımına valilik yetişti

Verem hastalığına yakalanan evli ve 3 çocuk babası işsiz gence Osmaniye Valiliği yardım eli uzattı.

Hastalığı ile ilgili Osmaniye Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hiçbir sosyal güvencesi ve maddi geliri olmadığı için hastaneye borçlanmak zorunda kalan Mesut Bulut’a yeşil kart verildi. Valilikten yapılan açıklamada Mesut Bulut’a yeşil kart hazırlandığı bildirildi.

Daha önce hastaneden senet imzalayarak çıkan Mesut Bulut bu borcunu nasıl ödeyeceğini düşünüyordu. Valiliğin yardım eli uzatmasıyla hasta genç rahat bir nefes aldı.

Karaboyunlu Mahallesi’nde bahçe içinde kurduğu derme çatma bir çadır içinde ailesi ile yaşamını sürdürmeye çalışan Mesut Bulut, “Geçtiğimiz yıl Tekirdağ’da askerliğimi yaptığım sırada hastalandım ve yapılan muayenede verem olduğum söylendi. Daha sonra GATA’da 15 gün tedavi gördüm. Geçtiğimiz ay askerden terhis olarak Osmaniye’ye geldim. Burada tekrar rahatsızlanınca Devlet Hastanesi’ne müracaat ettim. 10 gün kadar da orada tedavi gördüm. Ancak taburcu olacağım zaman benden senet aldılar. Çünkü ne param var, ne de bir sağlık güvencem. Dolayısıyla şimdi 8 milyar lira civarında bir borç oldu. Bu parayı ödemem ise imkansız. Ben ailemin karnını zor doyuruyorum. Düzenli bir gelirimiz dahi yok” diyerek yetkililere yeşil kart istemini dile getirmişti.