Vergide umut: Gaffur

Daha önce ünlü dizilerin yapımcılarından vergi konusunda destek alan Gelir İdaresi, yeni bir kampanyaya hazırlanıyor.

Gelir İdaresi Başkanı Osman Arıoğlu, 19 Şubat’taki vergi haftasında düzenleyecekleri kampanyada yine dizi yapımcılarıyla çalışacaklarını söyledi. TÜSİAD tarafından hazırlanan kayıtdışı konulu raporun tanıtım panelini yöneten ve panelin ardından gazetecilerle sohbet eden Arıoğlu, “Osman Yağmurdereli, Osman Sınav, Sinan Çetin ve Birol Güven gibi dizi yapımcılarıyla bir araya gelip neler yapabileceğimizi konuşacağız. Bugüne kadar bizi hiç geri çevirmediler, bundan sonra da birlikte çalışacağız. İlginç ve dikkat çekici neler yapabiliriz onları konuşacağız. Örneğin biz Avrupa Yakası’ndaki Gaffur’u düşünüyoruz. Yapımcılarla bunları konuşacağız” dedi.

‘GÜLERYÜZLܒ

Vergi Haftası’nda halka daha sevimli görünecek çalışmalara öncelik vereceklerini kaydeden Arıoğlu, “Daha güleryüzlü olmak istiyoruz, çalışmalarda çocukları kullanacağız. Annesine fişini alması gerektiğini söyleyen bir çocuk gibi” sözleriyle temel felsefelerini anlattı.

YENİ BİR SLOGAN BULACAĞIZ

“ÖDEDİĞİNİZ vergi yol, su, elektrik olarak size döner” sloganının artık anlamını yitirdiğini kaydeden Arıoğlu, “Maalesef bu anlamlı söz artık istediğimiz anlamda kullanılmıyor. Bu nedenle yeni bir slogan bulmamız gerekiyor” dedi.

Gelir Vergisi Kanunu’na yönelik çalışmalardan da bahseden Arıoğlu, “Çalışmamız tüm hızıyla Vergi Konseyi ile devam edecek. 2008’de sıfır kilometre bir Gelir Vergisi Kanunumuz hazır olacak” şeklinde konuştu.