‘Vestel’den başkasını düşünmüyoruz’

Vestel Manisaspor'da oynayan Edremitli Caner Erkin'in babası Celalettin Erkin, "Şu anda kendisi Vestel Manisaspor'un futbolcusudur. Önemli olan da Vestel Manisaspor'da kalıcı olmak" dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Tigana’nın Vestel Manisasporlu Caner’i takımında görmek istediği yönündeki açıklamaları üzerine yeniden Türkiye gündemine oturan Edremitli Caner Erkin’in babası Celalettin Erkin, oğlunun ve kendilerinin gönüllerinin Vestel’den yana olduğunu söyledi.

Edremit ilçesinde yaşayan emekli öğretmen ve bu gün Edremit’in tek sineması olan Cumhuriyet Sineması’nı çalıştıran Celalettin Erkin’in 3 çocuğunun en küçüğü olan Caner Erkin, 4 Ekim 1988 Edremit Murat Lindaspor’da lisanslı futbolcu olarak futbol yaşamına başladı.

Baba Erkin, oğlu ile ilgili ulusal basında yer alan haberleri ilgi ile okuduğunu, Tigana’nın önemli bir futbolcu ve önemli bir teknik adam olduğunu belirtti. Baba Erkin, gazetelerde eskiden beri iki üç aydır Caner’i Beşiktaş’ın istediği konusunda yazılar çıktığını, ama bundan Caner’in de Vestel’li yöneticilerin de haberi olmadığını söyledi.

Baba Celalettin Erkin, şunları söyledi: “Caner’in hedefi öncelikle Vestel Manisaspor’da kalıcı olmak. Orada mutlu. Hocası tarafından seviliyor. Manisa halkı Caner’i, Caner Manisa halkını çok seviyor. Orada öncelikle Manisa Vestel’e hizmet edip daha sonra Avrupa’ya gitmeyi düşünüyor. Caner’imizin hedefi bu. Bildiğiniz gibi Vestel Manisaspor’un futbolcusu, teklifler gelebilir. Bunu düşünecek olan Vestel Manisaspor’un teknik direktörü, yönelticileridir. Onlar uygun görürse, kendisi de uygun görürse Türkiye’de başka bir takıma da gidebilir. Gazetelerde eskiden beri iki üç aydır Caner ile ilgili Beşiktaş’ın istediği konusunda yazılar çıkıyor. Ama bundan Caner’in de Vestel’li yöneticilerin de haberi yok. Ona bakarsanız U 17 Milli Takımı’nda oynarken de Avrupa’ya gidecek diye haberler çıkmıştı. Ama gerçekleşmedi. Öncelik Vestel Manisaspor’undur. Oğlumuz orada mutlu.”