Vicdansız motorcular!

İnternet vasıtasıyla tanıştığı 6 arkadaşıyla İzmir'den Türkiye turuna cıkan Atilla Tunç'unKastamonu'da yaptığı kazada hayatını kaybetmesi sonrası 4 arkadaşının ceset kaldırılmadan olay yerinden ayrılmaları tartışmaya neden oldu.

Bunun üzerine Tunç’u terkeden arkadaşları basın yayın organlarına (olay yerini terketmediklerini haberin gerçeği yansıtmadığını) belirtmesine karşın olayın görgü tanıkları bu konudaki tartışmaya “Tunç’un 4 arkadaşı bırakıp gitti” açıklamasını yaparak son noktayı koydu.

Polisin telefon etmesiyle kaza yerine motosikleti karayolundan kaldırmak için gittiğini belirten 37 DE 525 plakalı çekici sürücüsü Adil Demirci, “Benim olay yerine vardığımda ceset yerde yatıyordu. Altı arkadaşı da ordaydı ve 4’ü ceset kaldırılmadan motorlarına binerek olay yerinden ayrıldı. Diğer iki motosikletli genç olay yerinde kaldı” dedi.

Motosikleti karakola getirme parasını da alamadığını iddia eden çekici sürücüsü Adil Demirci, tartışmalara başka bir boyut daha kazandırdı: “Ceset kaldırıldıktan sonra motosikleti kaldırmak için tam 4 saat beni beklettiler. Kaza yerinden motosikleti Kuzyaka Jandarma Karakoluna getirttiler. 200 YTL tutan taşıma ücretini ödemeden gittiler. Benden motosikleti İzmir’e götürmemi istediler ancak başka bir kurtarıcıyı tutmuşlar benim paramı da oradaki iki motosikletli genç ödemedi. Bunlarda insanlık adına bir şey yokmuş” dedi.

MOTORSİKLET TUTKUNU AKGÜN KARAKAYA: ETİK OLMADI

Kendisinin de bir motosiklet tutkunu olduğunu belirten Kastamonulu Orman Mühendisi Akgün Karakaya olayı şöyle anlattı: “Kaza mahallinde bulunan ve beni tanıyan bir orman işçisi bana haber verdi, bende hemen motoruma binerek olay yerine gittim. Benim vardığımda kaza yapan motorcunun cesedi yerdeydi. Savcı incelemesini yaptı ve tutanaklarını tutarak gitti. 6 motosikletli gruptan 4’ü ceset kaldırılmadan olay yerinden ayrıldı. Bu davranışları hiç etik değildi. Diğer ikisi hastaneye kadar gelerek ceset ailesine teslim edinceye kadar kaldı” şeklinde konuştu.