Vodafone İstanbul Yarı Maratonu 27 Nisan Pazar günü koşulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından Vodafone Türkiye’nin isim sponsorluğunda düzenlenecek Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, 27 Nisan Pazar günü tarihi yarımadada gerçekleştirilecek.

    Vodafone Türkiye ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. işbirliğinde düzenlenen Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, Eyüp ile Yenikapı arasını kapsayan 21,1 kilometrelik parkurda yapılacak. Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’na ilk yılında 5 bin üzerinde koşucunun katılımı bekleniyor.

    İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbul, tarihle sporun buluştuğu kent olarak sembol olmaya devam ediyor. Sporun ruhunda var olan dostluk, barış ve kardeşlik bir kez daha İstanbul’da tesis edilecek. Sporu; düşmanlıkların sevgiye, çatışmaların hoşgörüye, karşıtlıkların zenginliklere dönüştüğü evrensel bir organizasyon olarak görüyoruz.” diye konuştu.

    Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, toplumların ekonomik ve sosyal gelişiminde sporun işlevinin bilincinde olarak, Türkiye’de sporu ve sporcuyu desteklemeye devam edeceklerini belirtti.