Volkan; ‘Fenerbahçe kalesi boş kalmaz’

A Milli Takım'ın ve Fenerbahçe'nin file bekçilerinden Volkan Demirel, kulübün resmi internet sitesine ve Fenerbahçe TV'ye önemli açıklamalarda bulundu.

Her zaman tartışma konusu olan ve Ankaraspor yenilgisiyle dozajı artan tartışmanın odak noktasındaki Teknik Direktör Christoph Daum ile arasında gerginlik olduğuna dair haberlere açıklık getiren Volkan, Sarı – lacivertli ekibin oynayacağı karşılaşmalar ile ilgili olarak da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Volkan, Daum ile aralarında yaşandığı iddia edilen problemlerin asılsız olduğuna değindi ve şunları söyledi:

“Hocamız takımımızda kimi oynatıp kimi oynatmayacağına karar veren tek mercidir. O, hangimizi hazır görürse, onu oynatır. Kalede de durum aynı. Gerek Rüştü ağabey, gerek ben, gerekse Serdar onun uygun gördüğü maçlarda forma giyeriz ve görevimizi en iyi şekilde yerine getiririz. Kimsenin hocamızın kararını sorgulamak gibi bir durumu olamaz. Çünkü hangimizin hazır olduğunu düşünüyorsa o kaleye geçer ve en iyi şekilde Fenerbahçe Kalesini kurar. Hocam ile aramda sorun olduğunu düşünenlere verebileceğim tek cevap: Kimse merak etmesin Fenerbahçe Kalesi boş kalmaz. Hepimiz yeri geldiğinde çıkar kalemizi en iyi şekilde koruruz.”

Kaleci Volkan, Fenerbahçe’nin bugün Tarsus İdmanyurdu ile yapacağı Fortis Türkiye Kupası maçı ile ilgili olarak ise, “Bizler taraftarımızın uzun yıllardır istediği Türkiye Kupası’nın bu yıl müzemize götürmek istiyoruz. Bunun için de oynayacağımız karşılaşmaları kazanarak yolumuza devam edeceğiz. Bu karşılaşmaya taraftarlarımızı ve onların bize güç veren desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

Volkan Demirel, hafta sonu oynayacakları lig maçı ve zirve mücadelesi için ise şunları söyledi:

“Hafta sonu oynayacağımız Beşiktaş maçını kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Puan farkını açarak sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüslemek istiyoruz. 3 puan fark bizim için stres konusu değil. Şampiyon olacağımıza inanıyoruz.”