Volkswagen’in Caddy’leri çok kivrak

Avrupa'nin en büyük otomobil üreticisi Volkswagen'in (VW) ticari araçlar klasmaninda piyasaya sürdügü Caddy'ler, kivraklik ve fonksiyonlariyla göz kamastiriyor.

Caddy modeli ticari araçlarin Türk basin mensuplarina tanitimi için yapilan program, sirketin ticari araçlar müsteri hizmetleri ve basin danismanligi merkezinde gerçeklestirildi. VW Ethno Marketing Bölümü Türk sorumlusu Bünyamin Varol’un organizesinde yapilan tanitim programinda, Caddy’lerin sahip oldugu teknik özelliklerin yani sira, kullanicilara sundugu kolayliklar ve rahatlik önplana çikti.

Caddy ticari araçlarinin piyasada degisik özelliklere sahip dört versiyonu bulundugunu belirten VW uzmanlari, böylece gerek ekonomik kullanim ve güvenilirlik, gerekse ihtiyaçlara cevap verme ve uzun ömürlü hizmet verme açisindan tüketicilerin ihtiyaçlarina uygun bir versiyonun bulunmasinin kolaylastirildigini kaydetti.

Ticari tasit alaninda Almanya’dan sonra en büyük pazarin Türkiye’de bulundugunu belirten Volkswagen yetkilileri, Türk pazarinda elde edilen basarinin Almanya’da yasayan Türklere yönelik olarak tekrarlanmasinin amaçlandigini kaydederek “Bu amaçla, iki-üç yillik süreye yayilmis genis çapli ve uzun vadeli bir program baslatmis bulunmaktayiz. Volkswagen olarak, Almanya genelinde Türk kökenli müsterilere danisma ve satis hizmetleri götürecek bir ekip kurma çalismalarini hizla sürdürüyoruz. Pilot bölge seçilen Berlin’deki çalismalar sonucunda satislarimizin arttigini görmek bizi memnun etti, Türk müsterilerine yönelik olarak ileriye yönelik planlanan etkinlikler açisindan da daha iyi sonuçlar elde etmek açisindan umutlandirdi” degerlendirmesinde bulundu.

Caddy modeli ticari tasitlarin göze çarpan ilk özelliklerinden birisi, debriyaj degistirirken araba sarsintisinin hissedilmemesi. Caddy’leri kullanirken, kisisel otomobil konforunda bir ticari araç kullandiginizi hissediyorsunuz. Tüketicilerin taleplerine göre ek aksesuar olarak saglanan ekstralar arasinda, koltuklarin kaloriferli isinma imkanina sahip olmasi, kis mevsiminin soguk günlerinde ticari araç kullanmayi zevkli bir tutku haline getiriyor.

VW Ethno Marketing Türk yetkilisi Varol, Almanya’daki Türklere yönelik çalismalarin, Volkswagen gibi bir dünya markasi olan kurumlarda baslamasinin sevinçli bir gelisme olduguna dikkat çekerek “Volkswagen, etnik pazarlama konusunda Almanya’daki yabancilarin olusturdugu pazari kesfeden nadir sirketler arasinda bulunuyor. Bu özelligimizle, Türk tüketicilerinin ihtiyacini duydugu ve ihtiyaçlarini karsilayan, mobilligini saglayan ürünleri kendisine sunmak ve hizmet agini kendilerine açmayi hedefliyoruz” seklinde konustu.

Volkswagen’in ticari araç konusundaki tecrübe ve birikiminin diger otomotiv sirketlerince kopyalanmaya çalisildiginin altini çizen Varol “Ancak her alanda oldugu gibi, otomotiv alaninda da orijinali tercih etmek daha akilli bir tercih olmaktadir. Orijinali dururken taklitleri kullanmak, ticari mantiga ters düser. Bunun için Türk kökenli girisimcilere orijinal ürünlerle tanisma imkani vermek için kollari sivamis bulunmaktayiz” dedi.

Caddy modellerinin, alisilagelmis klasik ticari araçlardan farkli olarak çok konforlu kullanima sahip oldugu, daha arabaya binilirken hissediliyor. Aracin teknik donanimi ve sürücüye sundugu güven, Caddy’lerin neden piyasada en çok satilan ticari araçlar arasinda yer aldigini açiklayan özellikler arasinda yer aliyor. Müsteri memnuniyeti ve ülke geneline yayilmis genis servis agiyla her zaman hizmete hazir olduklarini vurgulayan Volkswagen yetkilileri, alim konusunda da tüketicilerin keselerine uygun teklifler sunmaktan geri kalmayacaklarini kaydediyor.

Varol, Caddy modellerinin kisa zamanda Türk girisimcilerinin en çok tercih edecegi ticari araçlardan birisi olacagina inandigini belirterek “Türkçe’de kedi sözcügüne yakin bir telaffuzu bulunan Caddy ticari araçlari, kedilerin kivrakligini aratmayacak sekilde hazirlanmis. Rahatligi, araci kullanan herkesin hemen fark edecegi düzeyde. Güvenilir olmasi ise, sadece Almanya’da degil Avrupa geneline yayilmis genis hizmet aginin olusuna bagli olarak ortaya çikan bir olgu. Volkswagen; bir araçta aranan bu üç önemli unsuru biraraya getirmis olmanin mutlulugunu yasiyor” seklinde konustu.