Windsurf Dünya Kupası’nda Alaçatı rüzgar ve sörf 3’lüsüyle yeniden buluştu

Dünyanın en hızlı ve en iyi sörfçülerinin katılımıyla Pegasus Hava Yolları ana sponsorluğunda bu yıl 7. kez gerçekleşen Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası'nın 5. gününde rüzgar yeniden kendini gösterdi.

Dünyanın en hızlı ve en iyi sörfçülerinin katılımıyla Pegasus Hava Yolları ana sponsorluğunda bu yıl 7. kez gerçekleşen Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nın 5. gününde rüzgar yeniden kendini gösterdi.

Dünya kupasının 2., 3. ve 4. gününde yarışlar tamamlanamamış, derecelendirme olmamıştı. Finalin 1 gün öncesi kuvvetli rüzgarda mücadele gerçekleşti. Yarışlarda 2. ve 3. eleminasyon turu tamamlandı, 4. eleminasyon turuna başlandı. 4. eleminasyon turunda rüzgar elverdiği ölçüde 4 ayak yapıldı. Fakat rüzgar yeniden hız kestiği için yarışlara 5. heat’ten devam edilmesi kararı alındı.

ERKEKLERDE PİERRE MORTEFON GENEL KLASMANIN LİDERİ

Yarışların 5. gününde Erkekler Genel klasmanda, Pierre Mortefon 1., Antoine Questel 2., Cyril Moussilmani 3. oldu…Kadınlar Genel Klasmanda, Sarah Quita Offringa 1., Delphine Cousin 2., Çağla Kubat 3. oldu.

Hız ölçümünde Antoine Questel 70 km hıza ulaştı. Erkekler ve kadınlar finalinde yapılan hız ölçümünde Antoine Questel 70 km hızla erkekler kategorisinde, Delphine Cousin ise 49 km hızla kadınlar kategorisinde günün 1.’si oldu. Hız ölçümleri eleminasyon turlarının final ayaklarında devam edecek.

29 ülkeden 64 erkek 29 kadın sporcunun katılımıyla Alaçatı Beach Resort’ta gerçekleştirilen Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası yarışları koşulacak final ayakları ile sona erecek. İlk 16’ya giren yarışmacılara toplam 55 bin Euro tutarında ödül dağıtılacak.