WordPress hosting özellikleri dikkat çekiyor

Sıklıkla web dünyasında adını duyduğumuz WordPress, web sitelerinin kolaylıkla oluşturulması bakımından önemli bir alt yapı olarak nitelendirilebilir.

Popüler biçimde kullanılan, gündemde olan site içerikleri ve web tasarımlarında sitelerin yönetiminin sağlanmasında da etkin olarak kullanılmaktadır.

Bir tür yönetim sistemi olarak da ifade edilebilecek olan WordPress, ücretsiz olarak kullanıma sunulmaktadır. Yani açık kaynak kodlu bir sistemdir. Hizmetleri arasında temalar ve eklentiler de bulunmaktadır. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan bu sistem ile kodlamaya gerek duyulmadan site oluşturulabilmektedir. Başlangıçta Blog oluşturmak maksadıyla ortaya çıkan ancak sonradan pek çok site tarafından kullanılan ve yaygınlaşan bu sistem, bugün pek çok online platformda karşımıza çıkmaktadır.

WordPress Hosting Nedir?

WordPress, Linux sunucusu ile oldukça verimli bir çalışma ortaya koyan bir yönetim sistemidir. Bu nedenle WordPress hosting muhakkak Linux işletim sistemi ve türevlerini seçmelisiniz. Ancak elbette ki bu yeterli değildir, işletim sistem kadar yönetici paneli de önemlidir.

Bu panelin hostinge uygun ya da uyumlu olmaması durumunda çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmekte, beklenmedik aksaklıklar yaşanabilmektedir. Yönetim panelleri arasında en yaygın kullanılanlar cPanel, Plesk ve DirectAdmin’dir. Linux sistemi ile en iyi uyum sağlayan bunlar arasında cPanel’dir. WordPress hosting tercihleri bu yana olursa, sorunsuzca site kurulumu ve kullanımı kolaylaşacaktır. Aksi halde upload ve eklenti sorunlarına ek olarak yazma izinleri bir sorun haline gelebilmektedir.

WordPress Hosting Nerden Alınır?

WordPress Hosting online sektörde bir çok firmadan alınabilir. Ancak bu konuda yerli bir hosting firması olan Hosting.com.tr firmasını öneriyoruz. Firmanın yeni nesil hızlı sunucuları ve WordPress için sunduğu bir çok yenilikçi teknoloji dikkatimizi çekti. Bunların başında 2-3 kat daha iyi performans veren LiteSpeed Web server ve WordPress için LSCache modülü, Redis, Memcached ve Opcache gibi tüm hızlandırma yöntemlerini destekliyor. Tek tıkla kurulum desteği ve cPanel tek tıkla kurulum alt yapısı sayesinde hiç bir ek zahmete katlanmadan sitenizi 1-2 dakikada kurabilirsiniz. Böylece kafa karıştırıcı kodlamalara gereksinim duyulmadan bir site oluşturmak söz konusu hale gelecektir.

Hazır kurulu olarak sunulan WordPress paketi için hosting ve domain 'in bir arada alınması şart değildir. Her iki unsur farklı yerlerden de alınabilir, WordPress için bir sorun oluşturmaz. Ancak kurulu paket istemeyen kişiler web sitelerini oluşturmak için daha fazla çaba göstermeli ve kodlama öğrenmelidir. Bu kodlamalar ise hatasız şekilde öğrenilmelidir. Aksi halde beklenmedik panel, sunucu ya da kurulum sorunlarının ortaya çıkması muhtemeldir.