Yabancı uyruklu 18 kişi yakalandı

Suriye'den kaçak yollarla Türkiye'ye giriş yapan ve yabancı uyruklu oldukları tespit edilen 18 kişi, kendilerini yurt dışına kaçırmak için yardım ve yataklık yapan 4 Türk vatandaşıyla birlikte yakalandı.

Düzenlenen operasyonda, buradan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) kaçmayı planlayan Suriye uyruklu 18 kaçak 2 aracın bagajında gizlenirken yakalandı.

Yakalanan kaçakların ifadelerinde ise Kıbrıs üzerinden Avrupa ülkelerine gitmeyi planladıkları belirtildi. İfadelerinde Suriye uyruklu kaçakların kendilerini kaçıran 4 Türk’e kişi başına 2 bin dolar verdiklerini bildirilirken, Suriyelilerin yapılan üst aramalarında ise 60 bin dolar bulundu.

Yakalanan yabancı uyruklu 18 kişi ile Avrupa ülkelerine gitmelerine aracılık yaptıkları iddia edilen Yalçın E. (26), Murat A. (22), Coşkun O. (22) ve Ozan B. (33) gözaltına alındı.

Kaçakçıların taşındığı 01 EM 369 ve 01 SE 976 ile 01 SF 784 palakalı araçlara da el konuldu. Sanıkların sorgulamalarının tamamlanmasından sonra Adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.