Yağış bekleniyor

Türkiye genelinde hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Bugün (cumartesi) bazı bölgelerimizde yağış bekleniyor.

Meteoroloji verilerine göre, yurdun kuzey ,iç ve batı bölgeleri parçalı çok bulutlu, güney Ege, batı Akdeniz, Konya çevreleri ile sabah saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu, kuzey ve iç Ege, iç Anadolu’nun kuzeyi, batı Karadeniz, orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Samsun çevreleri yağışlı geçecek.

Yağışlar; kıyılarda yağmur ve sağanak iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar güney ve batı yurdun batı kesimlerinde kuzey ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yurdun batı kesimlerinde kuvvetli olarak esecek. Hava sıcaklığı yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Denizlerde, orta ve güney Ege’de geceye kadar, orta ve doğu Karadeniz’in kuzeyinde gece fırtına, kuzey Ege ile öğlen batı Akdeniz’in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor. Rüzgar batı Karadeniz; batı ve kuzeybatı aksam güneybatı 3 ila 5, gece doğusu 6 ila 8, doğu Karadeniz; batı ve güneybatı doğusu güneydoğudan 2 ila 4 aksam 5 gece batı ve kuzeyi 6 ila 8, Marmara; kuzey ve kuzeydoğu 3 ila 5 aksam güneybatı 2 ila 4, kuzey Ege; kuzey ve kuzeydoğu 5 ila 7 gece kuzeyi güneybatı 2 ila 4, orta ve güney Ege ve kuzeydoğu 6 ila 8 gece 3 ila 5, batı Akdeniz; doğu ve kuzeydoğu açıklarında güneydoğu 3 ila 5 öğlen batısı 5 ila 7, doğu Akdeniz; doğu ve kuzeydoğu 2 ila 4 kuvvetinde esecek.
Yarın yurdun büyük bölümünde hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Marmara ve İç bölgelerde sis yoğun olarak görülecek. Akdeniz ve Ege bölgeleri az bulutlu olacak. Doğu Anadolu ve Karadeniz’in doğusunda kar yağışı bekleniyor. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

5 büyük ilin hava durumu
Bugün Yarın
İstanbul 5/12 5/11
Ankara -1/3 -5/5
İzmir 9/15 6/16
Adana 2/15 1/16.