Yağlarınızdan acı çekmeden kurtulun

Vücudunuzdan sarkan yağlardan utanıyor ama liposuction (yağ emme) yönteminin vereceği acı ve ağrılara da dayanamayacağınızı düşünüyorsanız, işte size müjde!

Vücut hatlarına özen gösteren bayanlar dikkat! Kol, bacak, boyun, göğüs, diz, kalça, sırt veya vücudunuzun sıkılaştırılmak istediğiniz herhangi bir bölgesindeki yağlarınızdan acı ve ağrı çekmeden kurtulabilirsiniz. Nasıl mı?.. Dünyanın kabul ettiği liposuction (yağ emme) yönteminin yaratıcısı ünlü estetik uzmanı Dr. Ewardo Bolivar de Souza Pinto, kadınların yağ problemlerine çare olacak yepyeni bir sistem olan ‘vaser liposelection’ yöntemini tanıttı. Yeni sistem hem liposuction’ın sebep olduğu morarma, kanama, dokulara zarar verme gibi yan etkileri ortadan kaldırıyor, hem de daha pürüzsüz ve düzgün bir vücut vaat ediyor.

ÖNCE SIVILAŞTIRIYOR

Dr. Bolivar de Souza Pinto, vücuttaki yağları sıvılaştırarak emen yöntemin liposuction’dan farklarını şöyle anlatıyor: “Liposuction (yağ emme) genelde karın, popo ve baldırlarda uygulanıyor. Yağlar katı olarak emildiği ve bu işlem için bir tünel açıldığından, ameliyat sonrası acı ve ağrı artıyor. Hasta kan kaybediyor. Emilme işlemi sırasında diğer faydalı dokular da zarar görebiliyor. Dolayısıyla ameliyattan sonraki iyileşme süresi uzuyor. Oysa ‘vaser liposelection’ ile yağlar ultrasound enerjisi ile tespit edilip parçalandıktan sonra çekiliyor. Sistem sadece yağa odaklı olarak çalıştığından, diğer dokulara zarar vermiyor. Böylece yağ emme yönteminin getirdiği morarma, kanama ve dokuların zarar görmesi riski ortadan kaldırılıyor.”

HASTA AYNI AKŞAM YÜRÜYOR

Uygulandığı bölgeye göre 1 saat 20 dakika ile tüm vücutta 2,5 saat süren operasyon sonrası hasta aynı akşam yürümeye başlıyor. Kan kaybı olmadığı için ağrı ve acı azalıyor, pıhtılaşma riski en aza indiriliyor. Hasta çok kısa bir sürede günlük hayatına dönebiliyor. Ancak, operasyon öncesi risklerin azaltılması için kalp ve diğer kan değerleriyle ilgili tetkiklerin yapılması şart. İşlem varisli hastalara ve çok şişman olanlara önerilmiyor.

NASIL ÇALIŞIYOR?

Vaser liposelection yöntemi ile, istenmeyen yağlar, kol, bacak, boyun, göğüs, diz, kalça, sırt ve vücudun sıkılaştırılmak istenen herhangi bir bölgesinden etkili bir şekilde alınabiliyor. Yöntemin uygulanmasını sağlayan ‘vaser’ cihazı ultrasound enerjisi ile yağı özel titreşimlerle tespit ederek, dokulara, sinirlere ve kan damarlarına kazar vermeden parçalayarak, çekiyor.