Yağmur suyuyla dolan sokakta botla balık tutmaya çalıştı

Antalya'da gün boyunca etkili olan yağmur nedeniyle suyla dolan sokakta mahalle muhtarı, bota binerek balık tutmaya çalıştı.

Antalya’da gün boyunca etkili olan yağmur nedeniyle suyla dolan sokakta mahalle muhtarı, bota binerek balık tutmaya çalıştı.
Antalya’da ilginç eylemleriyle adını duyuran Etiler Mahallesi Muhtarı Mehmet Öztürk, bunlara bir yenisini daha ekledi. Antalya’da dün akşam saatlerinde bu yana devam eden yağmur bazı sokakların suyla dolmasına neden oldu. Etiler Mahallesi’ndeki 838 ile 839 sokak da yağmur suyuyla doldu. Adeta küçük bir gölü anımsatan sokakta mahalle muhtarı Mehmet Öztürk, kanalizasyonun kötü olduğu ve ilgilenilmediği gerekçesiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ı protesto etti. Protestosunu farklı bir yöntemle yapan Öztürk, suyla dolan sokakta bota binerek elindeki oltayla balık tutmayı denedi. Oltasını suya atan Öztürk’ün oltasına balık yerine araç plakaları takıldı. Mahalle sakinlerinin şaşkın bakışları altında eylemine devam eden Öztürk’e vatandaşlar da destek verdi. Öztürk, eyleminin amacının yaşanan olayı Akaydın’ın dikkatini çekebilmek olduğunu ifade etti. Yaklaşık 2 yıldır aynı sorunun yaşandığını söyleyen Öztürk, vatandaşların evlerinden çıkmakta zorlandığını ifade etti. Eylemi sırasında botla suyun içerisinde gezen Öztürk, cep telefonunu da suya düşürdü. Öztürk, bir süre su içinde cep telefonunu aradı.

SORUN ÇÖZÜLMEZSE DALGIÇ KIYAFETİYLE SOKAKTA SUYA DALACAK
Öztürk, sorun çözülememesi ve aynı sorunun tekrar yaşanması durumunda eylem yapmaya devam edeceğini söyledi. Tekrar aynı sorunun yaşanması durumunda dalgıç kıyafeti giyerek sokakta suya dalacağını söyleyen Öztürk, “Bir dahaki sefere dalgıç kıyafeti giyerek eylem yapacağım. Sokakta suya dalarak suyun nereye gittiğini araştıracağım. Bunu bulmaya çalışacağım.” dedi.