Yağmurdan kaçan hırsız doluya yakalandı

Sarıyer Zekeriyaköy'de lüks bir villaya giren hırsız peşine düşen jandarmadan kaçmaya çalışırken, karakol lojmanının bulunduğu yere girdi.

Zekeriyaköy’de lüks villaların bulunduğu Doğa Evler Sitesi’ne giren hırsız Gökhan D. kendine uygun bir hedef belirleyerek Muhammet H.’ya ait villaya girdi. Evsahibine ait 1 cep telefonu ve 2 kol saatini alan hırsız daha sonra villadan kaçtı. Hırsızı son anda farkeden evsahibi, hemen jandarmaya durumu bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri site içerisinde hırsızı yakalamak için çalışma başlattı. Jjandarma ekiplerini görerek yakalanacağını düşüncesiyle panikleyen hırsız tel örgülerden atlayarak kaçmak istedi. Kaçmaya çalışan şahıs jandarma erleri tarafından farkedilirken, hırsız Gökhan D. yanlışlıkla Sarıyer Merkez Karakolu Lojmanı’nın bulunduğu yere girdi.

Girdiği yerin askeri bölge olduğunu farkeden acemi hırsız, tekrar tel örgülerden atladı. Hırsızın tellerden atlayarak kaçmaya çalıştığını gören jandarma, şahsa 3 kez “Dur” ihtarında bulundu. İhtara uymayan ve koşmaya devam eden Gökhan D. jandarmanın açtığı uyarı ateşi sonucu yaralandı. Yaralı halde kaçmaya bir süre daha devam eden hırsız, kovalamaca sonucu yakalandı. Yaralı Gökhan D. jandarmanın çağırdığı ambulansla Sarıyer Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, şahsın üzerinden 1 cep telefonu 2 kol saati ve bir miktar para çıktı.

Sarıyer Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalesi yapılan hırsız daha sonra Yedikule Gögüs Hastalıkları Hastanesi’ne sevkedildi. Hırsız Gökhan D.’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, evsahibi Muhammet H.’nın çalıntı mallarını karakola giderek teşhis ettiği bildirildi.