Yahudi kız huzuru Allah’a secdede buldu ismi ‘Ayet’ oldu

Filistin'de yaşayan 31 yaşındaki bir Yahudi kız, huzuru Allah'a secdede buldu.

Filistin’in 1948’de işgal edilen toprakları içinde kalan Akka kentinde yaşayan Yahudi bir genç kız, ailesinin karşı çıkmasına rağmen İslam’ı seçerek “Ayet” ismini aldı.

 

Hayatında ilk defa huzuru ve mutluluğu tattığını söyleyen Ayet, bir grup alimin önünde kelime-i şehadet getirerek İslam”ın bütün öğretilerini yerine getirmeye hazır olduğunu bildirdi.

 

Müslüman olduktan sonra hacca ve umreye gitmek istediğini ifade eden Ayet, dini uğruna her türlü zorluğa katlanmaya hazır olduğunu ve Allah”a itaatten başka bir şeyi önemsemediğini söyledi.

 

Bir kaç yıl önce bir Arap genciyle evlenen 31 yaşındaki Ayet, Akka’da Müslümanlarla ve eşinin ailesiyle olan ilişkileri çerçevesinde İslam’ın öğretilerini tanıdığını ve bu öğretilerin kendisini İslam”a çektiğini açıkladı.

 

Müslüman olmadan önce beş vakit namaz kılmaya başlayan Ayet, “İslam’ı kabul ettikten sonra gerçek Allah korkusunu hissetmeye başladım” dedi.

 

Huzuru İslam’da buldu

 

 “Yahudiyken dini görevlerimi yerine getirmiyordum fakat Allah’a inancı gittikçe kalbimde büyüyordu” şeklinde konuşan Ayet, aradığı huzuru, güveni ve gönül rahatlığını ancak İslam’da ve Allah’a secdede bulduğunu bildirdi.

 

Kendisini oldukça sıcak bir şekilde karşılayan Müslüman bacılarıyla birlikte El-Cezzar Camii’nde ikindi namazını kıldıktan sonra Müslüman olduğunu açıklamaya karar verdiğini söyleyen Ayet, Müslümanlardan gördüğü güzel davranış sonucu aldığı bu karar dolayısıyla çok mutlu olduğunu ifade etti.

 

Ayet”in hayali

 

Müslüman olduktan sonra oğulları Rami, Temmam ve Amri’yi Arap okuluna yazdıran Ayet, iki kızının ismini de değiştirerek birine Peygamber Efendimiz’in annesi Amine’nin diğerine de kızı Fatıma’nın ismini verdi.

 

Ayet, şimdi en büyük hayalinin hac ve umre yaparak Kâbe-i Muazzama’yı ve Mescid-i Nebevi’yi ziyaret etmek olduğunu bildirdi.

 

İslami marşlar ve Sami Yusuf’un parçalarını dinlemekten hoşlandığını kaydeden Ayet, Allah’ın kendisine yeni bir hayat bağışladığını söyledi. Ayet, “Kalpler ancak Allah’ı zikretmekle huzur bulur” ayetini ve “Allah’ım! Ey Alemlerin Rabbi! Kıyamet”e kadar beni Müslüman olarak koru!” duasını da dilinden düşürmüyor.

 

Ailesi karşı çıktı

 

Anne ve babasının kendisinin İslam’ı kabul etmesini kabullenemediğini belirten Ayet, annesinin ilk şaşkınlıktan sonra yumuşayarak anlayış gösterdiğini ve babasının tavrının değimesi için de Allah’a dua ettiğini söyledi.

 

Dinini yaşamak uğrunda her türlü zorluğa göğüs germeye hazır olduğunu ifade eden Ayet, annesine Müslüman bir bayan olarak örtüneceğini ve İslam’ın öğretileri gereği Allah’ın rızasını kazanmak için anne ve babasının ellerini öpmeye devam edeceğini söylediğini bildirdi.

 

İç çatışma fitnesi İsrail”i sevindirir

 

Müslüman olduktan sonra El-Fetih ve Hamas arasındaki çatışmalar hakkındaki düşüncesini de dile getiren Ayet, Filistinliler arasındaki çatışmanın Filistin davasını yok etmek isteyen İsrail’in en büyük rüyasını gerçekleştirmesini sağlayacağını söyledi.

 

Filistinliler arasında yaşanan çatışmalara çok üzüldüğünü belirten Ayet, bu gibi durumlarda İslam’ın ne dediğini Müslüman bacılarına sorduğunu ve onların da kendisine Hucurat Suresi’ni öğrettiklerini bildirdi.

 

Ayet, El-Fetih ve Hamas üyelerine çağrıda bulunarak aralarında Allah’ın Kitabı’nı hakem kılmalarını istedi.

 

DÜNYA BÜLTENİ