Yakalanacağını anlayan dilenci bayılma numarası yaptı

Adıyaman Belediyesi Zabıta ekipleri ilde artan dilencilere yönelik operasyon yaptı.

Zabıta ekipleri tarafından camii önlerine yapılan ani baskınlarla yakalanan dilencilerden bazıları sessiz sedasız Zabıta Amirliği’ne götürülürken, kimileri ise zabıtanın elinden kurtulmak için elinden geleni yaptı. Zabıta tarafından yakalanan dilenciler, kurtulmak için kendilerini yerlere attı. Zabıtaya güçlük çıkaran dilenci bir kadın, serbest bırakmaları için ekiplere terlik atıp, küfürler savurdu. Camii önünde dilenen dilencileri yakalamakta zor anlar yaşadı.

Ekipler, dilencileri araca götürmek istedi; fakat dilenciler araca binmemek için kendini yerlere atarak ağlamaya başladı. Zabıta ekipleri kaçan dilencileride kıskıvrak yakalamayı başardı. Dilencilerden bazıları yakalanmaktan kurtulmak için bayılma numarası yaptı. Fakat, yakalanmaktan kurtulamadı. Yakalanan dilenciler, zabıta ekipleri ve gazetecilere ağzı alanmıyacak sözler savurdu, ayaklarındaki terlikleri atmaya kalkıştı.

Ekipler tarafından yakalanan dilencilerin arasında küçük yaşta çocukların bulunmasıda dikkat çekti. Yakalanan dilenciler daha sonra Adıyaman Beledisi Zabıta Müdürlüğü’ne götürüldü. Zabıta ekipleri dilencilerin üzerindeki paralara el koydu.