Yakalanan hırsız; ‘Devlet Yeşil’i yakalasın!’

Şişli'de bir güzellik salonuna hırsızlık amacıyla giren 2 kişi suçüstü yakalandı. Zanlılardan biri, işsiz olduğunu iş aramak için gittiği yerlerden kovulduğunu söyleyerek kendini savunmaya çalıştı.

Şişli Harbiye Caddesi Babil Sokak’ta bulunan bir güzellik salonuna hırsızlık için girdikleri iddia edilen 2 kişi, o sırada içeride uyamakta olan salon çalışanının ihbarı üzerine kıskıvrak yakalandı. Saat 06:00 sıralarında meydana gelen olayda zanlılardan birisi önce iyi davranmaları için polise yalvardı sonra da işsiz olduğu, iş aramak için gittiği yerlerden kovulduğu gerekçesiyle kendini savunmaya çalıştı. Karga tulumba polis otosuna bindirilen zanlı, kameraların kendisini çektiğini görünce hükümete yüklendi. “Açım, iş bulamıyorum; o yüzden girdim”, “Devlet, Yeşil’i yakalasın, Mahmut Yıldırım’ı yakalasınlar” diyen zanlı, polis otosununu içinden iş yeri sahibine de küfürler savurdu. Diğer zanlı ise konuşmak yerine kameralardan saklanmayı seçti.

Kendisine ait işyerine hırsızların girdiğini öğrenen işyeri sahibi Serkan Boz ise telaşla dükkanına geldi. Polis otosundaki zanlılara tepki gösteren Boz’u polis ekipleri sakinleştirmeye çalıştı. Şahıslar içeri girdiğinde uyumakta olduğunu söyleyen işyeri çalışanı Rıdvan Bayar da, “Camın kırıldığını duyunca polisi aradım. Şahısların elinde bıçak vardı. Faks makinasıyla DVD’yi almaya çalıştılar.” diye konuştu.

Suçüstü yakalanan 2 kişi gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.