Yakıtı biten otomobile arkadan gelen otomobil çarptı

Şişli'de, yakıtı bittiği için yolda kalan otomobile arkadan gelen başka bir otomobil çarpınca iki araç da alev aldı.

Araçların itfaiye tarafından söndürülmesinin ardından raat bir nefes alan askerler tekrar normale döndü.
Edinilen bilgiye göre kaza saat 06.00 sıralarında Büyükdere Caddesi 3. Kolordu Komutanlığı önünde meydana geldi. 34 ABR 09 plakalı Kartal marka otomobilin sürücüsü Oktay Aydın, yakıtının bitmesi üzerine aracını yol kenarına park ederek yakıt almaya gitti. Bu sırada Abdullah Erbil idaresindeki 34 KKZ 26 plakalı Fort marka otomobil, hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı için park halendeki otomobili farkedemeyerek arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle ikisi de LPG’li olan araçlar alev topuna döndü. Bunun üzerine olay yerine itfaiye ekibi çağırıldı. Olay sırasında, 3. Kolordu Komutanlığı’nda da hareketlilik yaşandı. Yanan otomobili gören askerler ağaçların arkasında siper aldı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonunda yanan otomobilleri söndürdü. Herhangi bir yaralanma ve can kaybının olmadığı olayda araçlar tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Yangının söndüğünü gören askerler de normal mesailerine döndü.

Benzin aldıktan sonra aracının yanına dönen araç sürücüsü Oktay Aydın, aracının yandığını görünce büyük şaşkınlık yaşadı.