Yakutiye Belediyesi 200 çocuğa yaz spor eğitimi verdi

Erzurum Yakutiye Belediyesi, 'Apartmanda Yaşa, Sokakta Değil Parkında Oyna' SODES projesi kapsamında 200 çocuğa futbol, voleybol ve basketbol eğitimi verdi.

Erzurum Yakutiye Belediyesi, ‘Apartmanda Yaşa, Sokakta Değil Parkında Oyna’ SODES projesi kapsamında 200 çocuğa futbol, voleybol ve basketbol eğitimi verdi.

Yakutiye Belediyesi çevre ve spor etkinliklerini artırarak devam ettiriyor. Belediye tarafından düzenlenen yaz futbol, voleybol ve basketbol eğitimini tamamlanan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. Törende spor etkinliklerine katılan öğrencilere kool saati, futbol topu ve tişört hediye edildi.

Belediye Başkanı Ali Korkut, her yaştan insanı spora yönlendirmek adına çalışmalar yaptıklarını söyledi. Korkut, Hilalkent Park’ta düzenlenen törende, belediyesi olarak gençlere yatırım yaptıklarını söyledi. “Apartmanda Yaşa Sokakta Değil Parkında Oyna” projesi çerçevesinde 200 çocuğa spor temel eğitimi verildiğini belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, “Sporun her dalında çocuklarımıza, gençlerimize elimizi uzatıyoruz. İstiyoruz ki, Erzurum’un çocukları sporun her alanında var olsunlar, istiyoruz ki halkımızın her kesimini, zenginini ve dar gelirlisini sporun her alanında buluşturabilelim. Yeni değerler ile yeni başarılara ulaşalım. Erzurum, sporun değişik dallarında büyük sporcular yetiştirebilsin. Bunun için yatırım yapıyoruz,”Apartmanda Yaşa Sokakta Değil Parkında Oyna” projesi çerçevesinde 381 bin lira harcandı.” dedi.

SODES destekli projemiz çerçevesinde 7 halı saha, içerisinde basket ve voleybol sahaları olan 2 semt sahası, 4 oyun alanı yapıldığını da anlatan Ali Korkut, “Proje kapsamında 50 basketbol, 50 voleybol, 100 futbol olmak üzere 3 farklı branşka 200 çocuğa yaz tatili döneminde kurs verildi.” diye konuştu.

Yakutiye Belediye Başkanı Korkut, kayak, futbol, judo, boks, yüzme, voleybol ve basketbolda eğitim kursları düzenlediklerini de hatırlatarak, bazı branşlarda başarıların geldiğini ifade etti. Judo ve boksta madalyalı sporcu yetiştirdiklerini de sözlerine ekleyen Korkut, “Judo ve boksta ulusal başarılar elde ettik. Çocuklarımızın ihtiyacı olan spor malzemelerini sağlıyoruz. Onları evlerinden alarak yine evlerine bırakıyoruz. Hoca temin ediyoruz.” açıklamasında bulundu.