Yakutiye’nin açtığı yol ile trafik rahatlayacak

Erzurum Yakutiye Belediyesi tarafından Terminal Mahallesi Kombina Caddesi üzerinde yeni açılan 300 metre uzunluğundaki yol ile bölge trafiğine rahatlama gelecek.

Erzurum Yakutiye Belediyesi tarafından Terminal Mahallesi Kombina Caddesi üzerinde yeni açılan 300 metre uzunluğundaki yol ile bölge trafiğine rahatlama gelecek. Belediye Başkanı Ali Korkut, Celal Akın İlkokulu üzerinde yaptıkları düzenlemeyle yeni bir yol açıldığını belirtti.

Yakutiye Belediyesi’nin Terminal Mahallesi Kombina Caddesi üzerinde yürüttüğü ‘Oyun Ülkesi’ projesinin altından geçen 300 metrelik yol trafiğe soluk getirirken, çevrenin görselliği düzeldi. Başkan Ali Korkut, Erzurum’da yapılan her işin kendini gösterdiğine vurgu yaparak, “Bu, yapılacak çok iş olduğunun da bir ifadesi. 300 metre uzunluğunda bir yol açtık, trafiğe yeni bir yol kattık. Yolun bir yanı ilkokul, üstünde Oyun Ülkesi Parkı çalışmamız var. Şehrin güzelliğe, yeşile ve görselliğe ihtiyacı var. İnsanları çirkin görüntülerden kurtarmak gerekiyor.” dedi.

Yakutiye Belediyesi’nin çok amaçlı oyun parkının alt kısmında açılan yol ve çevre düzenlemesi, daha tamamlanmadan bölgenin görünümünü olumlu yönde değiştirdi. Yöresel tabirle ‘mezbelelik’ konumunda olan alanın açılması çevre sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılandı.