Yalçın Topçu milliyetçiler kurultayı önerdi

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''Gerçekten milliyetçilerin birlikteliği isteniyorsa, herkes kurumsal kimlikten sıyrılmalı, bir araya gelmeli ve bir milliyetçiler kurultayı yapılmalı'' dedi.

Topçu, partisinin Üsküdar ilçesindeki Bulgurlu Mahalle Temsilciliğinin açılışında yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün TUSKON Genel Kurulundaki konuşmasında çizdiği tabloda emeklilerin, asgari ücretle çalışanların, özel güvenlik görevlilerinin ve engellilerin yer almadığını savundu.

”Bu Meclis yeni Anayasa’yı yapmazsa kim yapacak, vatandaş mı yapacak? Sen bunun için seçilmişsin” diyen Topçu, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Ülkede tuhaf işler oluyor. İktidar bir hava, muhalefet bir hava. O onu kaşıyor, o onu kaşıyor. Araya bir top almışlar onu çeviriyorlar. Ellerinden şu geliyor sadece; vatandaşı siyah beyaz noktasında ayırmak. Bunu inançlar üzerinden, değerler üzerinden yapıyorlar.

Milliyetçiler mi birleşecek? Söylüyorum zaten, diyorum ki evet, birleşsin tabii, kim istemez. Nerede bu milliyetçiler? Mecliste AKP içinde iki milliyetçi bakan var. AKP içinde yüzde 30 ‘milliyetçiyim’ diyen adam var. Sadık Yakut, Zafer Çağlayan bilinen ülkücü. DP’de var mı? Var. DSP’nin içinde var. Gerçekten milliyetçilerin birlikteliği isteniyorsa, herkes kurumsal kimlikten sıyrılmalı, bir araya gelmeli, bir milliyetçiler kurultayı yapılmalı. Bu kurultayda ortak akıl ne diyorsa, herkes de ona uymalı. Ben nerede lazımsam oradayım, Devlet Bey de nerede lazımsa orada duracak.”

Bu arada, Bulgurlu Mahallesine bir açılış için gelen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara da BBP’nin Bulgurlu Mahalle Temsilciliğini ziyaret ederek, Yalçın Topçu ile bir süre sohbet etti.

Mustafa Kara, mahalledeki Karlıdere Caddesine, helikopter kazasında yaşamını yitiren eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını verdiklerini söyledi.