Yalova’da 2012’de 480 trafik kazası meydana geldi

Yalova Belediyesi tarafından uygulanan 'Ulaşım Master Planı' çerçevesinde sürdürülen çalışmalarda trafiğin rahatlatılmasının yanı sıra insan hayatı da ön planda tutuluyor.

Yalova Belediyesi tarafından uygulanan ‘Ulaşım Master Planı’ çerçevesinde sürdürülen çalışmalarda trafiğin rahatlatılmasının yanı sıra insan hayatı da ön planda tutuluyor.

    Hızla artan araç sayısının ardından şehir merkezindeki kavşaklarda kontrollü geçişin yapılması gerektiğini ve sürücülerin sinyalizasyon çalışmalarına alışacağına belirten Tozlu, “Şehrin bazı kavşaklarında (Marmara Caddesi Kavşağı, Raif Dinçkök Kültür Merkezi Kavşağı, Yusuf Ziya İlköğretim Okulu Kavşağı, Cumhuriyet Caddesi Kavşağı ve Çavuşdayı Kavşağı) kontrollü geçiş yapmazsak uygulama öncesi yaşandığı gibi durgun bir trafik sorunu yaşanır. Bu noktalarda yaptığımız incelemelerde 2010 yılında 219 adet kaza, 2011 yılında 245 adet kaza, 2012 yılında 480 adet olmak üzere yaralanmalı, ölümlü ve maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Allah korusun bu kazaların sağlığımıza ve bütçemize zarar vermesini engellemek için şehrin önemli yerlerine trafik lambaları koyarak kazaların önüne geçilmesini ve vatandaşlarımızın ciddi kayıplar yaşamasını önlemek istiyoruz.” dedi.