‘Yalova’dan gelen ailede kuş gribi yok’

İstanbul İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mehmet Bakar, Yalova'dan İstanbul'a sevkedilen Manoz ailesinin laboratuvar sonuçlarının negatif çıktığını açıkladı.

Bakar, ailenin İstanbul Tıp Fakültesi Viroloji Laboratuvarı’nda yapılan tetkikleri sonucunda negatif sonuç elde edildiğini vurgulayarak, 7’sinin de durumlarının iyi olduğunu açıkladı.

Bakar, “Hastalarımızın şu anda genel durumları iyidir. Hastaların üst solunum yolu enfeksiyonu bulgularının gerilemesi ile takip eden uzmaların görüşleri doğrultusunda taburcu işlemleri yapılacaktır.” dedi.

Mehmet Bakar, önceki gün Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran bir hastadan alınan örneklerin de negatif olarak bulunduğunu söyleyerek, konuyla ilgili olarak İstanbul’da çeşitli önlemlerin alındığının altını çizdi.

İstanbul’da Enfeksiyon Hastalıklar ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği bulunan 7 eğitim hastanesi görevlendirildiklerini söyleyen Mehmet Bakar, “Bu kliniklerde enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji kliniği uzmanlarınca nöbet tutulacaktır. Kriz Merkezi görevlendirilmiştir. Doktor sayısı artırılmıştır. Valilik, Tarım, Belediye ve Sağlık Bakanlığı ile sürekli iletişim halindeyiz. Her ihbar değerlendirilmektedir.” şeklinde konuştu.