Yanal; ‘Bu yıl hedefimizde UEFA yoktu’

Trabzonspor yenilgisiyle UEFA fırsatını kaçıran Vestel Manissapor'da teknik direktör Ersun Yanal, "Zaten UEFA bu yıl hedeflerimiz arasında yoktu." dedi.

Tarık Almış Spor Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Yanal, ligde en yüksek konuma gelmek istediklerini belirterek, “Bu sene UEFA’ya gidiyoruz diye net bir açıklamam yok. Kamuoyunun beklentileriyle bizim hedeflerimizi karıştırmayalım. Elbette biz de UEFA’yı çok istiyoruz ama önce takım olma yolundaki hedeflerimizi gerçekleştireceğiz ki daha çok eksiğimiz var.” şeklinde konuştu.

Bazı oyuncuların problemlerini halletmek için uğraştıklarını dile getiren Yanal, altyapılarla ilgili sıkıntıları olduğunu ve gidermeye çalıştıklarını aktardı. Galatasaray ve Trabzonspor maçlarında yenilen golleri de değerlendiren Ersun Yanal, “Her iki maçta da yenilen goller kontradan değil. Savunma konsantrasyonu bozukluğundan kaynaklanan goller yedik. Taçtan gelen topun baskısını oluşturamadığımız gollerdi.” diye konuştu. Trabzonspor maçında çok erken gelen golle dengelerin bozulduğunu anlatan Yanal, “Oyunun kontrolü tamamen bizde olmasına rağmen golü bulamadık. Önemli olan takımın iyi oynaması, ama sonuç almak da gerekiyor. Bunun için oyuncuların cesaretini desteklemek lazım.” ifadesini kullandı.

Cuma günü deplasmanda oynanacak Kayseri Erciyesspor maçına da değinen Yanal, şunları söyledi: “Bu maçta Petr Johana eksik. Zafer’in oynayacağı kesin değil. Her maçı kazanmak için oynuyoruz. Rakibimizle puan durumunu karşılaştırdığımızda hemen hemen aynı. Bu maçtan 3 puan alarak üst sıralara çıkmak istiyoruz.”