Yangında 7 işyeri kül oldu

Bursa İnegöl'de mobilyacıların bulunduğu bir sanayi sitesinde yangın çıktı. 7 işyerinin kullanılamaz hale geldiği yangın büyük maddi hasara neden oldu.

Yangın, dün akşam saat 21:00 sıralarında İnegöl mobilyacılar sanayi bölgesi, Zafer Caddesi, Şirin ve Şen Sokak’ta çıktı. Yangında 7 işyeri kullanılamaz hale gelirken büyük maddi zarar meydana geldi. Çıkış nedeni henüz tespit edilemeyen yangın, paniğe neden oldu. Mobilya ve koltuk imalathanelerinin bulunduğu iki sokaktaki yangın, bir anda yan dükkanlara sıçrayınca alevler de hızla büyüdü. İnegöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin müdahalesine rahmen kontrol altına alınamayan yangına, çevre ilçeler ve Bursa’dan gelen itfaiye ekipleri de müdahale etti. Havanın yağışlı olması, itfaiye ekiplerinin çalışmalarını güçleştirdi. Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık iki buçuk sat süren yoğun çalışmaları sonucu kontrol altına alınırken soğutma çalışmaları gece geç saatlere kadar sürdü.

İnegöl Kaymakamı Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Emniyet Müdürü Nusret Kızıltaş’ın da olay yerine geldiği yagında dumandan etkilenen Mustafa Özsargın, Mehmet Emin Özbek, Niyazi Aydın, Zülfü Fergana, Mustafa Karacabay, Tanju Eker, Cihan Orhan ile itfaiye amiri Münir Kandemir’e, olay yerinde hazır bulunan 112 acil servis ambulansında serum ve oksijen tedavisi uygulandı. Yangında Mehmet Üsküplü, Tanju Eker, Orhan Okur, Mustafa Özsargın, Adem Ateş, Mehmet Orhan ve Şerafettin Pullu’ya ait işyerleri ile işyerlerinde bulunan yatak odası, yemek odası, koltuk takmı, sandalye ve keresteler yandı.

Yangında ilk tespitlere göre yaklaşık 1 milyon YTL civarında maddi hasarın meydana geldiği, yangının çıkış nedeni ile ilgili araştırmanın devam ettiği bildirildi.