Yangında saçları tutuşan yaşlı kadın ölümden döndü

Edirne'de evinde çıkan yangında saçları tutuşan 58 yaşındaki Hamdiye Yılmaz ölümden döndü.

Edirne’de evinde çıkan yangında saçları tutuşan 58 yaşındaki Hamdiye Yılmaz ölümden döndü. Olay, Talatpaşa Mahallesi Mezbaha Değirmen Sokak’ta meydana geldi. Hamdiye ile Muzaffer Yılmaz çiftçinin evinde, elektrik kontağından yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler, evin tamamını sardı. Bunun üzerine itfaiye ve polis ekiplerine haber verildi. Ekipler, yaklaşık iki saat süren çalışmayla yangını kontrol altına alındı.

Yangın sırasında evde bulunan Hamdiye Yılmaz’ın saçları yandı, yüzünde ve elinde yanıklar oluştu. Çaresiz bir şekilde evinin yanışını seyreden Yılmaz’a, sağlık ekipleri müdahale etmek istedi ancak ikna etmek mümkün olmadı. Polis ve sağlık ekiplerinin uzun çabaları sonucunda sedyeye yatırılan Yılmaz, hastaneye kaldırıldı.

Olayı anlatan Muzaffer Yılmaz ise mutfak olarak kullandıkları barakanın, yemek yapıldığı sırada tutuşması sonucu yangın çıktığını söyledi. Yılmaz, “Yemek yaptığı yerden alevlerin çıktığını gördüm. Eşim evdeydi ve yangını farketmemiş. Evde elektrik ocağı yanıyordu. Eve girip eşimin dışarıya çıkmasını sağladım. Ardından da alevler büyüdü.” dedi.