Yapı Kredi kredi kartı aidatını kaldırdı

Yaklaşık iki yıllık bir çalışmayla hizmet verme stratejisini ‘ürün’ odaklı yapıdan ‘müşteri’ odaklı yaklaşıma çeviren Yapı Kredi, ‘paket’ servisine başladı.

Bireysel müşterileri için ‘Meşe’, KOBİ müşterileri için ‘Çam’ paketini hazırlayan Yapı Kredi 1 Mayıs’tan itibaren yatırım ihtiyacı olan bireysel müşterileri için de ‘Ardıç’ paketini çıkartmaya hazırlanıyor. Yıllık 79 lira ile 159 arasında bir bedelle sunulan paketi alanlar, kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücreti ödemeyecek. Ücretsiz Medline acil sağlık hizmeti, Digitürk veya dergi aboneliği, Yapı Kredi Yayınlarında indirim de içeren paketler tüketiciye yıllık 350 lira ile bin 200 lira arasında avantaj sağlıyor. Yapı Kredi Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Nazan Somer’in tanıttığı bu paketlerle, vadesiz hesap, internet bankacılığı, kredi kartı, para transferi gibi temel bankacılık işlemlerini tek bir bankada toplayanlara indirimli ücret ve komisyon imkanları sunuluyor.

Nazan Somer bir finansal süper market anlayışı ile hareket ettiklerini ve müşterileri ile kazan-kazan ilişkisi hedeflediklerini, müşterilerinin sigortadan, leasinge tüm temel bankacılık hizmetlerini A’dan Z’ye karşılamak istediklerini ifade eden Somer, şunları söyledi: “Bankalar artık ürün odaklı değil, müşteri odaklı çalışma stratejisi izlemeye başladı. Müşteri ile aramızdaki ilişki derinleştikçe avantajlı teklifler sunma imkanımız da artıyor. Yapı Kredi olarak perakende bankacılıkta daha proaktif olacağız.”

Tanıtımsız 70 bin üye

6 milyon bireysel, 500 bin de aktif KOBİ müşterileri olduğunu belirten Somer, amaçlarının müşterileri ile çok daha bütünlüklü bir ilişki kurmak olduğunu kaydetti. Meşe ve Çam paketinin mart ayından itibaren şubeler kanalıyla pazara sunulduğunu dile getiren Nazan Somer, “Hiçbir reklam kampanyamızın olmamasına rağmen sadece şube personelimizin tanıtımı aracılığıyla bugüne kadar 70 bin paket sattık. Demek ki, pazar da böyle bir ihtiyaç varmış. Ardıç paketinin satışına da 1 Mayıs’dan itibaren başlıyacağız” diye konuştu.

Yıl sonuna kadar 6 pakete ulaşacak

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer, paketlerin yeni müşteri kazanımını da tetiklediğini, paketi öğrenen aktif olmayan müşterilerinin de hizmet almak için başvurduğu söyledi. Somer, “Müşteri odaklı stratejimizde bu üç paket öncü rol üstlenecek. Bankacılık hizmetlerini müşteri ihtiyacına göre paketlemeye devam edeceğiz. Önce temel paketlerle başladık. KOBİ’ler için bir paket daha gelecek. Yıl sonunda 6 pakete ulaşmayı hedefliyoruz. Bu paketler kanalıyla 2010 sonuna kadar 420 bin bireysel, 80 bin de KOBİ müşterisi olmak üzere toplam 500 bin pakete ulaşmayı öngörüyoruz. 2012 yılına kadar hedefimiz ise müşteri portföyümüzün yaklaşık yüzde 30’una bu paketlerden satmak” dedi.