‘Yapılan her icraata kendisi yapmış gibi sahip çıkıyor’

AK Parti Ardahan İl Başkanı Nusret Koyuncu, hiçbir hükümet döneminde yapılmayan işlerin AK Parti döneminde yapıldığını savundu.

Tarihinde görülmemiş bir ödeneğin 2006 yılı için Ardahan’a çıkarıldığını belirten Koyuncu, bu paranın tam olarak 18 milyon 400 bin YTL olduğunu söyledi. Koyuncu, ”Gelen bu ödeneği 2006 yılı içinde köylere yol su ve gibi hizmetlerin götürülmesinde kullanacağız. Bu yıl içinde problemli köy kalmayacak” dedi.

Koyuncu, konuşmasında CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’e göndermeler yapmayı da ihmal etmedi. Öğüt’ü AK Parti’nin icraatlarına sahip çıkmakla suçlayan Koyuncu, “İşi yapan biz, ödeneği çıkartan AK Parti Milletvekili sayın Kenan Altun, fakat her ne hikmetse sayın Ensar Öğüt kendisi yapmış gibi yapılan her icraata sahip çıkıyor. Duyuyoruz , gerek yerel basında gerekse ulusal basında (işte ben yaptım, ben çıkardım ödeneği) diye. Bununla da yetinilmeyerek köy muhtarlarının cep telefonlarına mesajlar çekiliyor. İşte size şu kadar ödenek çıkardım, haberiniz olsun falan filan şeklinde. Kusura bakmasınlar bu millet bunu yutmaz. Milletimiz olan bitenin farkındadır. O yüzden bu tür ucuz siyasi ayak oyunlarından vazgeçelim.” diye konuştu.

Basın mensuplarının dikkat çektiği bazı konularda hemfikir olduğunu belirten Koyuncu, özellikle kamu kurumlarında gözle görülür bir rehavetin ve sorumsuzluğun hakim olduğunu ve bunu da çok yakından takip ettiklerini söyledi. Zamanı gelince bazı daire amirlerinin kulaklarını çekeceğini dile getiren Koyuncu, “Kimse AK Parti’yi küçük görmesin ne zaman ne yapacağı belli olmaz” dedi.