Yaralı at zehirli iğne ile öldürüldü vatandaş isyan etti

Üsküdar'da, bir aracın çarparak yaralanmasına neden olduğu atın zehirli iğne ile öldürüldüğü iddiası, vatandaşların tepkisine neden oldu.

Vatandaşların yardım çağrılarına saatler sonra cevap vererek olay yerine gelen belediye ekiplerinin yaralı atı zehirli iğne yaparak öldürdükleri iddia edildi. İddialara göre, uzun süre yerde yaralı bir şekilde bekleyen atın yardımına koşan vatandaşlar, bu arada da belediyeden yardım istedi. Soğuk havadan korumak için atın üzerini bez ve battaniyelerle kapatan vatandaşlar, yardım çağrılarının cevapsız kaldığını söyleyerek belediyeye tepki gösterdi.

Üsküdar Belediyesi’ne ait veteriner ekibinin 7 saat sonra olay yerine geldiğini belirten vatandaşlar, ata yardım etmek yerine zehirli iğne yapıldığını ifade etti. Bir vatandaş, “Bu hayvana yapılandan sonra ben insanlığımdan utanıyorum” diyerek tepkisini dile getirdi. Diğer vatandaşlar da, hayvan olmasına rağmen bir canlıya böyle eziyet yapılmaması gerektiğini ifade etti.

Veteriner ekibinin zehirli iğne yapmasından sonra bazı vatandaşların ölmek üzere olan atın gözlerini elleriyle açık tutmaya çalışması dikkat çekti. Atın cesedi de, kaldırılmayarak cadde üzerinde bırakıldı.