Yaralı polis memuru hayatını kaybetti!

Kızıltepe'de silahlı saldırıda ağır yaralanan polis memuru Akçan şehit oldu.

Mardin’in Kızıltepe ilçesi uğradıkları silahlı saldırıda ağır yaralanan polis memuru Ömer Akçan şehit oldu. Saldırıda yaralanan polis memuru Saadettin Özdemir’in tedavisi sürüyor. Olay yerinden geçen ve ismi açıklanmayan bir sivil de ayağına isabet eden kurşunla yaralandı.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Cumhuriyet Polis Merkezi’ önünde bekleyen polis aracına kimliği belirsiz kişi ya da kişelerce silahlı saldırı düzenlendi. Akşam saatlerinde yapılan saldırıda polis memuru Ömer Akçan ağır, Sadettin Özdemir ise hafif yaralandı. Saldırıda olay yerinden geçmekte olan bir sivil vatandaş da ayağından yaralandı. Yaralanan polis memurları ambulanslarla Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Ömer Akçan ambulans helkopter ile Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilirken yolda şehit oldu.

Diğer yaralıların tedavileri Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde sürdürülüyor.

Güvenlik güçleri saldırı sonrası geniş çaplı araştırma başlattı. Durumlarından şüphelenilen 2 kişi yakalandı. Yakalanan şüpheliler aynı karakola getirildi. Bu arada ilçenin giriş ve çıkışlarında arama ve kontrol noktaları oluşturuldu. Güvenlik tedbirleri üst seviyeye çıkarıldı.

Saldırıdan sonra olay yerine gelen Mardin Emniyet Müdürü Serdar Melik inceleme yapıp bilgi aldı.