‘Yaralı Yürek’ dizisinin çekimlerine ara

“Yaralı Yürek” dizisinin Yönetmen Yardımcısı Celal Çimen, dizi setinde yaşanan tartaklama olayının ardından ekibin moralinin bozulduğunu, çekimlere birkaç gün ara verdiklerini söyledi.

Çimen, Edessa Otel’de gazetecilere yaptığı açıklamada, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Çimen, olayın münferit olarak değerlendirilmesinin doğru olmadığını savundu.

Yaşanan olayın ardından dizinin yayınlandığı kanalın üst düzey yöneticisinin ve prodüksiyon şirketinin temsilcilerinin dün Şanlıurfa’ya gelerek, durum değerlendirmesi yaptığını aktaran Çimen, toplantı sonunda bazı kararlar alındığını söyledi.

“Ekip olarak, 3-4 gün izin yapıp İstanbul’a gideceğiz, ailelerimizle görüşeceğiz” diyen Çimen, dinlenmek için dizi çekimlerine ara verdiklerini dile getirdi.

Dizinin çekimlerine kısa süre sonra yeniden başlayacaklarını ve öyküyü anlatmaya devam edeceklerini ifade eden Çimen, şunları söyledi:

“Bu öykünün anlatılmasına kimse engel olamayacak. Nerede çekilecek, ne şekil devam edecek orasını bilmiyorum. Bizi aşan bir konu oldu. Genel müdürler düzeyinde bir çözüm bulunacak ama biz ‘Yaralı Yürek’ dizisini, dizimizde anlattığımız konuyu, kadına yönelik şiddeti ve ‘töre’ konusunu işlediğimiz diziyi çekmeye devam edeceğiz.”

“SENARYODA DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAK”

Celal Çimen, dizinin senaryosunda değişiklik yapmayı düşünmediklerini söyledi. Çimen, insanların senaryoya eleştirilerinin olabileceğini, ancak bunun bir kısmının katkı düzeyinde yapılması gerektiğini söyledi.

Şanlıurfa’da, geçen cumartesi günü Kızlar köyünde çekim yapan “Yaralı Yürek” dizisinin ekibiyle tartışan bir grup, dizi ekibindeki bazı kişileri tartaklamıştı.

Olayla ilişkisi bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan ve dün adliyeye çıkarılan 7 kişiden 6’sı tutuklanmıştı.