Yardım Programından umduğunu bulamayınca canına kıyıyordu

Kocası tarafından evden kovulan kadın, kocasında kalan iki çocuğuna kavuşmak için başvurduğu kadın programlarından cevap alamayınca intihar etmek istedi.

Beyoğlu Tarlabaşı Bulvarı üzerinde bulunan 4 katlı bir binanın çatısına çıkarak intihara kalkışan Sabahat Altınok isimli kadının, kocası tarafından evden kovulduğu ve babalarında kalan iki çocuğuyla da görüştürülmediği öğrenildi. Altınok’un çocuklarına kavuşmak için bazı kanallarda yayınlanan kadın programlarına katıldığı belirtildi. Kocasıyla barıştırarak çocuklarına kavuşturacaklarını vaadeden program yapımcılarının, programın yayınlanmasının ardından kendisiyle ilgilenmediklerini söyleyen kadını, itfaiye ve polis ekipleri ikna etmeye çalıştı. Olaya müdahale eden itfaiye ekiperi kadının atlama ihtimaline karşı branda açtı. İtfaiye merdiveninden ve çatıdan kadını kararından döndürmeye çalışan polis ve itfaiye erleri uzun uğuraşıların ardından ikna etmeyi başardı. itfaiyenin açtığı merdivenle indirilen kadın ambulansla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürüldü.

Öte yandan olay nedeniyle Tarlabaşı Bulvarı uzun süre trafiğe kapandı. Meraklı kalabalık nedeniyle polis olaya müdahale etmekte güçlük çekti.