Yardımın sınırı yoktur

Vali Yıldırım: ''İmamın lojmanını değil içme suyunu konuşalım''

Yıldırım, “Şu an bile öncelikli işimiz olan içme suyunu değil de caminin duvarını, imamın lojmanını konuşuyoruz. Su olmadan namaz olmaz, abdest olmaz, her şeyden önemlisi temizlik olmaz. Siz önce su sorununu çözün, ondan sonra camiye duvar, imama lojman yapın.” eleştirisinde bulundu.
Vali Yıldırım, Göleli muhtarlarla bir araya gelerek sıkıntıları dinledi. Muhtarların üstüne düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirmek zorunda olduklarını hatırlatan Yıldırım, zora gelince istifa etmenin köyün sorununu çözmediğini belirtti.

Göle Kaymakamlığı’nın Göle Yatılı İlöğretim Okulu toplantı salonunda tertip ettiği ve yaklaşık 4 saat süren toplantıya Ardahan Valisi Murat Yıldırım’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Mehmet Gürtekin, İl Genel Sekreteri Hasan Dal, Göle Kaymakamı Şaban Akça, Köy Hizmetleri Birim Müdürü Fehmi Türkan ve çok sayıda muhtar katıldı. Toplantıda konuşan Vali Yıldırım, sorunların devam etmemesi için başta hukuğun varlığına inanmak gerektiğini dile getirdi. Yıldırım, ”Ben hukukumun çiğnenmesini istemiyorsam aynı şeyleri komşum için de düşüneceğim. Eğer hukuku tanımak istemeyenler varsa bizler devlet olarak ona tanıtmasını biliriz. Kadastro çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Dolayısıyla geçmiş yıllarda ekisk kalanlarıda yaptırıyoruz. Bu yıl kadastro girmeyen yer kalmayacak. İlk defa inşaatları müteahitlere uygun olarak yaptırıyoruz.” dedi. Ardahan’ın inşaat mezarlığına döndüğüne dikkat çeken Vali Yıldırım, şunları söyledi: “Siz muhtarlar köylerinizde sadece camiye yardım topluyorsunuz. Köydeki tek eğitim yeri cami değildir. Camiye yardım ettiğiniz gibi okula, sağlık evine ve köyün diğer işleri için de yardım toplayacaksınız. İmama lojman yapıyorsanız öğretmene de lojman yapacaksınız. Yardımın sınırı yoktur. Yerde bulunan bir taşı alıp kenara koymakta bir yardımıdır bir sevaptır. Şu an bile önceliliki işimiz olan içme suyunu değil de caminin duvarını, imamın lojmanını konuşuyoruz. Su olmadan namaz olmaz, abdest olmaz, her şeyden önemlisi temizlik olmaz. Siz önce su sorununu çözün, ondan sonra camiye duvar, imama lojman yapın.”