Yarından itibaren sıcaklık artacak

Yağışların bugün yurdun iç ve doğu kesimlerinde etkisini devam ettireceği, hava sıcaklığının yarın batı bölgelerden başlayarak artacağı bildirildi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yurtta hafta ortasına kadar beklenen hava durumuna ilişkin yapılan açıklamada, halen yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde devam eden yağışların bugün yurdun iç ve doğu kesimlerinde etkisini devam ettireceği belirtildi.

Yarın; Marmara, kuzey Ege, batı Karadeniz’in batısı, doğu Karadeniz’in doğusu ile Kars ve Ardahan çevrelerinde yağış beklendiği kaydedilen açıklamada, yağışların yağmur ve sağanak; Trakya’nın yüksek kesimleri, batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Kütahya, Eskişehir, Kars ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağının tahmin edildiği bildirildi.

Açıklamada, yurdun iç ve batı kesimlerinde sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının beklendiği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

“Rüzgarın Güneybatıya (lodos) dönmesi beklendiğinden yurdun Kuzeybatı kesimlerinde soba zehirlenmelerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Salı günü; Karadeniz bölgesi, doğu Anadolu’nun kuzeyi ile iç Anadolu’nun Kuzeydoğusunda yağış bekleniyor. Yağışlar kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Çarşamba günü; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, doğu Karadeniz ile doğu Anadolu’nun Kuzeydoğusunda yağışların devam edeceği tahmin ediliyor. Yağışlar kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
Hava sıcaklığı, yarın batı bölgelerden başlayarak artacak.”