Yarışçı 2 yıl önce de seyircilerin arasına dalmış

Antalya’da yapılan Türkiye Opet Otodrag Şampiyonası’nda otomobiliyle seyircilerin arasına giren Levent Kesen’in 2 yıl önce Ankara’da yapılan şampiyonada da seyircilerin arasına daldığı ortaya çıktı.

Ankara Hipodromu’nda 2 yıl önce düzenlenen Türkiye Opet Otodrag Şampiyonası’na 1967 model Chevrolet Camaro marka otomobili ile katılan Levent Kesen, kalkış sonrası aracının kontrolden çıkmasıyla, seyircilerin tehlikeli anlar yaşamasına sebep olmuş, ancak ölen ya da yaralanan olmamıştı. 16 Nisan günü Antalya’da gerçekleştirilen Opet Otodrag Şampiyonası’na da katılan Kesen, kullandığı otomobilin kontrolden çıkması üzerine yine seyircilerin arasına girdi. Bu kazada ise İbrahim Özer (20), İbrahim Uzun (18) ve ilköğretim okulu öğrencisi Orhan Bozkurt (13) hayatını kaybetti.

Bu arada, Antalya THK Karain Pisti’nde meydana gelen kazanın araştırılması için Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından oluşturulan araştırma komitesi, Antalya’ya gelerek incelemeler yaptı. TOSFED Spor Kurulu Üyesi Mahir Bayındır, TOSFED Teknik Kurul Başkanı Mehmet Tamer ve lisanslı otodrag yarışçısı Çınar Kurra’dan oluşan 3 kişilik komite, Antalya THK Karain Pisti’nde inceleme yaptıktan sonra, Yeniköy Jandarma Karakol Komutanlığı parkına çekilen yarış otosunu inceledi. Hazırladıkları bilgileri federasyona sunacaklarını aktaran yetkililer, gerekli açıklamayı federasyonun yapacağını kaydettiler.

Soruşturmanın selameti açısından Karain Pisti’nin bulunduğu yerde görüntü ve fotoğraf çekilmesinin yasaklandığı belirtildi. Sürücü Levent Kesen’in kullandığı aracın hurdası ise Yeniköy Jandarma Karakolu otoparkına götürülerek koruma altına alındı. Soruşturmanın sağlıklı yürümesi için TOSFED İl Temsilcisi Haluk Özsevim de Antalya Valiliği tarafından görevinden alındı.