Yarışmanın suyu çıkınca

Sacramento’daki KDND-FM skandal bir yarışmaya imza attı.

Radyo DJ’leri de yarışmacıları cesaretlendiren laflarla yarışmada tansiyonu yükseltiyorlardı. Bir dinleyici arayarak bu yapılanın çok tehlikeli olduğunu söylüyor, fakat radyo DJ lerinden biri onu umursamayarak her şey yolunda, ayrıca bizim sorumluluğumuz da yok, yarışmacılar kendileri mesul diye cevap veriyordu.

Radyonun 12 Ocak günkü sabah şovu “Morning Rave” de bunlar oluyordu. Oysa haddinden fazla su içilmesi sarhoşluğa ve zehirlenmeye (intoksikasyon) sebep olabilirdi.

Nitekim de öyle oldu. 28 yaşındaki Jennifer Lea Strange yarışma sonrası hayatını kaybetti. Yarışma sonrası başının ağrıdığı söyleyen daha sonra evine çekilen kadın, evinde öldü.

KURBANIN YAKINLARI RADYOYU MAHKEMEYE VERDİ

3 çocuk annesi Strange ‘in yakınları radyo istasyonunu mahkemeye verdiler. Olayı soruşturan savcı otopsi raporunun kendisine ulaştığını, Jennifer Strange’in intoksikasyon sonucu öldüğünün kesinleştiğini belirtti.
Olayın gerçekleştiği bölgedeki şerif sözcüsü programın bant kayıtları üzerinde soruşturmanın derinleştirileceğini, kayıtlardan, DJ’lerin yarışmacılara neler söylediklerinin tespit edileceğini belirtti.

PROGRAM YAYINDAN KALDIRILDI

Radyo istasyonunun sözcüsü çarşamba günkü açıklamasında soruşturma noktasında adli ve idari birimlerle işbirliğine gideceklerini söyledi, bahsi geçen sabah programıysa yayından kaldırıldı.