Yasak aşka tarım ilaçlı infaz

Mersin’de muz serasında cesedi bulunan evli 2 çocuk babası Mevlüt Ayaz’ın (37), bir süre birlikte olduğu Ayşe Çamlıpınar (33) tarafından tarım ilacıyla zehirlenip öldürüldüğü ortaya çıktı.

İddiaya göre sera işçisi Mevlüt Ayaz, eşinden boşanmış Ayşe Çamlıpınar ile birlikte olmaya başladı. Aynı anda bekar 33 yaşındaki Fatih Çaput ile de ilişkisi olan çamlıpınar, 5 ay sonra Mevlüt Ayvaz’dan ayrılmak istedi. Ancak Ayvaz, eşinden boşanıp kendisiyle ile evleneceğini söyleyerek ilişkisi bitirmek istemedi. Bunun üzerine Ayvaz’dan kurtulma planı yapan genç kadın, 30 Ocak’ta terk etmek istediği sevgilisini yalnız yaşadığı evine davet etti. Davet üzerine eve gelen Mevlüt Ayvaz, burada Çamlıpınar’ın babası 60 yaşındaki Süleyman Çamlıpınar, annesi 54 yaşındaki Şerife, kardeşi 19 yaşındaki Fatma Çamlıpınar ve Fatih Çaput ile karşılaştı. Genç kadın, Ayvaz’ın kendisinin peşini bırakmadığını iddia ederek tartıştı. Bu sırada baba Süleyman Çamlıpınar, kızını rahatsız ettiğini düşündüğü Ayvaz’ın başına sopayla vurdu. Aldığı darbeyle bayılan Ayvaz’ın ağzına da Ayşe Çamlıpınar tarım ilacı döktü. Bir süre sonra ölen Ayvaz’ın cesedi Ayşe Çamlıpınar’ın yakınları ve sevgilisi tarafından seraya atıldı.

CEP TELEFONU KAYITLARI ÇÖZDÜ

Ayvaz’ın cesedini Denizciler Mahallesi Araptepesi mevkiinde Metin Hasdeniz’e ait sera içerisinde bulan polis, cep telefonu ve sim kartına el koydu. Cep telefonunun detayı mahkeme kararı ile Telekomünikasyon Kurumu İletişim Başkanlığı’ndan özel kurye ile istendi. Alınan cevapta Ayşe Çamlıpınar’ın, olay günü ve öncesinde Mevlüt Ayaz ile birçok kez görüştüğü ortaya çıktı. Ayvaz’la birlikte olduğu öğrenilen Ayşe Çamlıpınar, gözaltına alınıp sorgulanınca cinayet ortaya çıktı. Ayşe Çamlıpınar ifadesinde şunları anlattı:
“Fatih ile ilişkim sürerken, Mevlüt ile görüşmeye başlamıştım. Bu ilişkimiz sürerken, Mevlüt, ‘Eşimi boşayıp seni alacağım, bu nedenle Fatih ile bir daha görüşme’ diyordu. Ben de bunun mümkün olmayacağını söyleyip peşimi bırakmasını istedim. Bu uyarılarımı dinlemedi. Sürekli rahatsız ederek, birlikte olmak istiyordu. Olayı aileme açınca konuşmak üzere eve çağırmamı istediler. Ben de eve çağırdım. Evdeki tartışmamız bir anda büyüdü. Babam, tartışmamız sürerken sopa ile kafasına vurdu. Yere düşünce bende evde bulunan tarım ilacını getirip, ağzına döktüm. Daha sonra da cesedini hep birlikte alıp seraya götürüp attık. Çok pişmanım, böyle olmasını istemezdim.” Gözaltına alınan Ayşe Çamlıpınar, annesi, babası, sevgilisi ve olaya karışan sevgilisinin kayınbiraderi 34 yaşındaki Mehmet Metin, sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.