Yasak aşkı öğrenen kocaya infaz

Bebeğine mama almaya giderken öldürülen adam eşinin gizli ilişkisinin kurbanı çıktı.

Adana’da bebeğine mama almak için evden çıktıktan sonra öldürülen Abdullah Oharoğlu’nun katil zanlıları oldukları iddiasıyla dini nikahla yaşadığı eşi Cevher Seden U., 6 aydır birlikte olduğu erkek arkadaşı Soner Ö.(28)’nün aralarında olduğu 5 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, “tasarlayarak adam öldürmek” suçlamasıyla adli mercilere sevk edildi.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri, kafe işletmecisi evli ve 4 çocuk babası Abdullah Oharoğlu’nun nikâhsız birlikte yaşadığı Cevher Seden U. ile 3 aylık bebekleri Siderya’ya mama almak için markete gittikleri sırada öldürülmesiyle ilgili genç kadının ifadesini aldı.

Polis, genç kadının çelişkili ifade vermesi üzerine soruşturmayı genişletti. Cinayet ekipleri, Cevher Seden U.’nun, iki çocuğunun babası Abdullah Oharoğlu ile Levent Mahallesi’nde birlikte yaşadığı evin sahibi Soner Ö.’nün 6 aydır ilişkisi olduğunu belirledi. Öldürülen Abdullah Oharoğlu’nun da eşi ile Soner Ö.’nün ilişkisini öğrendiği bu sebeple İstanbul’a taşınma hazırlıkları yaptığı da ortaya çıktı.

İddialara göre, olay günü Cevher Seden U., 3 aylık bebeklerine mama alma bahanesiyle Abdullah Oharoğlu ile dışarı çıktı. Evlerinin üst katında oturan Soner Ö. de otomobiliyle marketten dönen Oharoğlu’nu av tüfeğiyle öldürdü. Daha sonra ise tüfeği arkadaşı 21 yaşındaki Hatice T.’ye verdi. Cinayeti işleyen Soner Ö.’nün olay yerinde yapılan polis araştırmasını da izlediği belirlendi. Polis, genç kadının çelişkili ifadelerinin ardından yaptığı araştırmada cinayet zanlısı olarak tespit edilen Soner Ö.’yü arkadaşı Süleyman A. (24) ile Hatay’dan döndüğünde gözaltına aldı. Şüpheli Soner Ö.’nün marangozluk yaptığını ve işleri bozulunca eşinden ayrıldığını, yaklaşık 6 ay önce Cevher Seden U. ile ilişkisinin başladığını söylediği öğrenildi. Öldürülen Abdullah Oharoğlu’nun kendisini birçok kez tehdit ettiğini de ileri süren Soner Ö.’nün olay günü hap aldıktan sonra cinayeti işlediğini itiraf ettiği belirlendi. Polis olayla ilgili Soner Ö, Cevher Seden U. ile kardeşi Sezgin U., silahı sakladığı belirtilen Hatice T. ile şüpheliyi saklayan Süleyman A.’yı gözaltına aldı.

5 kişi “tasarlayarak adam öldürmek” suçlamasıyla adli mercilere sevk edildi.