Yaşar: İlk konserini öğretmenlerime verdim

Türk müziğinin sevilen sesi Yaşar, Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Türk müziğinin sevilen sesi Yaşar, Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilerle söyleşi yapan Yaşar, hayatından da kesitler anlattı. Sahneye ilk kez 24 Kasım 1985’te çıktığını hatırlatan sanatçı, gitar çalmaya ise lise birinci sınıfta müzik öğretmeninin okul orkestrası kurmak istemesiyle başladığını söyledi.
    OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide ünlü sanatçı Yaşar, müzik çizgisinin popun da dışında bir yerde olduğunu kaydetti. “Şanslıyım ki ilk attığım ok hedefi buldu. Bu sebeple başka bir alana yönelme ihtiyacı hissetmedim. ” diyen sanatçı, “Gitar çalmaya lise 1’deki müzik öğretmenim okul orkestrası kurmak istemesiyle başladım. İlk sahnemi de 24 Kasım 1985’te Öğretmenler Günü’nde aldım.” dedi.
Şiir ezberlemekte zorlanmasına rağmen ezberlediği şarkılarının aklından çıkmadığını ifade eden Yaşar, “Hayatımda bir kere şarkının sözlerini unuttum. Birlikte çalıştığım arkadaşlarıma sordum, o da hatırlamıyordu. Ancak o olaydan sonra hep sahneye şarkı sözleriyle birlikte çıktım ama bakma ihtiyacını hiç hissetmedim. İlk kelimeyi söyleyince gerisi geliyor.” şeklinde konuştu
Öğrencilerin isteği üzerine “Aldanırım” ve “O’nun vedası” adlı parçalarını seslendiren Yaşar, müziğin dışında çizgi film seslendirmesi yapmayı çok istediğini de sözlerine ekledi.
    Sanatçıya OMÜ Gençlik Kulübü Akademik Danışmanı Doç. Dr. Metin Eker, çiçek takdim etti.