Yasemin Ecem Anagöz’den Kaplan’a madalya sözü

Çin'de yapılan dünya şampiyonasında 60 metre atarak kotayı alan Yasemin Ecem Anagöz, İzmir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Metin Kaplan'ı makamında ziyaret etti.

Çin’de yapılan dünya şampiyonasında 60 metre atarak kotayı alan Yasemin Ecem Anagöz, İzmir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Metin Kaplan’ı makamında ziyaret etti.

Yaş gruplarında 3 sporcunun ve 70 ülkeden 8 ülkenin kota aldığı şampiyonada Türkiye’den bayanlarda sadece İzmir’den Yasemin Ecem Anagöz 2014 yılında Çin’in Nanjing ilinde düzenlenecek Gençlik Olimpiyatları’na katılmaya hak kazandı.

Yasemin Ecem yaptığı açıklamada, “7 yıldır okçuluk sporuyla uğraşıyorum. Atatürk Stadı Halkapınar Spor Salonu’nda günde 4 saat antrenman yapıyorum ve hedefim Gençlik Olimpiyatları’na katılmaktı, bunu başardığımı düşünüyorum. Bana destek veren herkese çok teşekkür ederim. Gençlik Olimpiyatları’ndan madalya ile döneceğim.” dedi.

Bu arada Okçuluk İzmir Federasyon Temsilcisi Cumhur Yavaş da ziyaret esnasında yaptığı açıklamada, 14 – 15 Aralık’ta Gençler ve Kulüpler Salon Şampiyonası’nın İzmir’de yapılacağını söyledi. Yavaş, bu şampiyonaya katılacak bir çok sporcuyu İzmir’de en iyi şekilde misafir edeceklerini de sözlerine ekledi. Yavaş, ayrıca 2014 Mart ayında Gençler Büyükler Salon Dünya Şampiyonası’nın Slovenya’da yapılacağını da bildirdi.

İl Müdürü Metin Kaplan ise yaptığı açıklamada, “Yasemin Ecem Anagöz’ü başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Hedefine ulaşmak için çok çalışan sporcularımızın mutlaka karşılığını madalya ile taçlandırdığını görüyoruz. Yasemin’in de bu yaşta kotayı alarak Çin’e gitmesi bize gurur verdi. Her türlü desteği vermeye devam edeceğiz, kendisine başarılar diliyorum.” dedi.