Yasin Hayal Yine Erhan Tuncel’i suçladı

Yasin Hayal'in, sanık Erhan Tuncel ile birlikte yargılandıkları bütün suçların Erhan Tuncel tarafından planlandığını söylediği ileri sürüldü.

Hrant Dink cinayeti duruşmasında ifade veren tutuklu sanık Yasin Hayal’in, sanık Erhan Tuncel ile ilgili Mc Donalds olayı da dahil yargılandıkları bütün suçların Erhan Tuncel tarafından planlandığını, Mc Donalds’ın bombalanmasının Erhan Tuncel tarafından bizzat yapıldığını, bombalama öncesinde ise inşaat halindeki bir binada deneme yaptıklarını söylediği ileri sürüldü.

Erhan Tuncel’in duruşmadaki ifadesinde sanık Yasin Hayal için; bir gün sim kartını alarak kendi telefonuna taktığını ve konuşmasını bu şekilde sürdürerek kendisini zora soktuğunu suçlamalara hedef haline getirildiğini savunduğu öğrenildi.

Öte yandan, sanık Erhan Tuncel’in daha önceki ve bugünkü duruşmada verdiği ifadelerinde Trabzon’da istihbarat birimleri için çalıştığını ileri sürmüştü. Bir sanık avukatı duruşmaya ara verildiğinde basın mensuplarına Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nden bir yazı gönderildiğini ve bu yazıda Erhan Tuncel’in güvenirliliğinin azalması ve devamlı para istemesi nedeniyle ilişiğinin kesildiğinin belirtildiğini ileri sürdü.

Hrant Dink cinayeti ile ilgili yapılan duruşmaya verilen yarım saatlik aranın ardından mahkemede 4. oturum başladı.