Yasli adam 4 gündür kayip

SAKARYA - Sakarya'da geçtigimiz Cumartesi günü Orta Mahalle'deki evden çikarak bir daha geri dönmeyen 65 yasindaki alzaimer hastaliginin baska bir çesidi olan demans hastasi Tursun Pala'nin hayatindan yakinlari endise ediyor.

Babasinin hastaligin etkisiyle kendini idare edememe, yeme, giyinme ihtiyaçlarini görememe, suur kaybi, unutkanlik yasadigini belirten Pala, “Babam Adapazari’na geldiginden beri sürekli sikildigini, buradan ayrilmak istedigini söylüyordu. Annem babamdan bir ay daha sabretmesini istemisti. Ancak o Cumartesi günü 16.30 sularinda evden çikti ve bir daha geri dönmedi. Anneme bagimli olarak yasiyordu. Ihtiyaçlarinin karsilanmasi gerekiyor. Ilaçlarini almazsa hastaligi daha da ilerleyebilir. Parasi da kalmamistir, simdi ne haldedir, ne yiyor, ne içiyor bilemiyoruz. Hayatindan endise ediyoruz. Annem sürkeli evde agliyor.” dedi.

Babasinin muhtemelen gidebilecegi her yere, ayrica hastanelere, otobüs ve tren terminallerine baktiklarini vurgulayan Pala, memleketleri Gümüshane Kelkit’deki akrabalara da haber verdiklerini ancak hiç bir yerde bulamadiklarini ifade etti. Polise kayip basvurusu yaptiklarini anlatan Pala, kayip ilanini tüm Türkiye’deki bütün karakollara bildirildigini dile getirerek, “Babam 1.70 boyunda, 70-75 kilo agirliginda bir yapiya sahip. Kayboldugu gün üzerinde ise solgun haki renk mont ve siyah pantolon bulunuyordu. Yürüyüsünden, konusmasindan hasta oldugu zaten belli oluyor. Bu mübarek Ramazan ayinda babami görenler en yakin polis karakoluna götürürlerse çok büyük sevap islemis olurlar.” diye konustu.