Yaşlı çift divanın altına girerek hayatta kaldı

Kars'ta gece yarısı meydana gelen olayda yaşlı çiftin evi taş ve kurşun yağmuruna tutuldu. Kurşun seslerinden ve evin içine giren taşlardan korkarak divanın altına giren yaşlı çift ise hayatlarını kurtardı.

Lalizer (70) ve Hasan (87) Tayboğa çifti olaydan divanın altına girerek kurtuldu. Tüm camları kırılan evin bacasına da çıkan zanlıların telefon ve elektrik kablolarına zarar verdikleri gözlenirken, pencerelere atılan taşların büyüklüğü görenleri hayrete düşürdu. Evin kapısını da kıran zanlıların daha sonra Hasan Tayboğa’nın kardeşinin evine de saldırdıkları belirlendi. Olayın önceden işlenen bir hırsızlık suçundan olduğunu iddia eden yaşlı çift, geceleri soğukta geçirmemek için evlerinin kırılan camlarının takılmasını istiyor.

Yaklaşık 7 aydan rahatsız olan Lalizer Tayboğa, kendilerine yukarıdan mermi aşağıdan da taş ile saldırıldığını belirterek çok korktuklarını ve korkudan divanın altına girdiklerini ifade etti. Taşlarla çok kez evlerine vurulduğunu dile getiren yaşlı kadın, “Kapıyı bacayı hep kırdılar, sonra eve girdiler. Bizi göremeyince ‘Evde yoklar’ dediler ve gittiler. Sonra ben çıkıp komşulara haber verdim.” diyerek olayı anlattı.

Hasan Tayboğa ise olayı şöyle anlattı: “Benim kulağım ağır işitiyor, ailem dedi ki dışarıda kurşun atılıyor. Sonra birden bir taş pencereden içeri girdi. Biz korkuyla kaçtık divanın altına girdik. Sonra sürekli taş ve kurşun atıldı. Birisi içeri girdi ‘Evde kimse yok’ dedi. Onlar çıktıktan sonra komşulara haber verdik. Sonra polisler geldi. Önceden bizim evden hırsızlık yapanlardan şüpheleniyorum. Çünkü onlardan biri bana dedi ki, ‘Eğer kardeşim ceza yerse, biz sizi yaşatmayız.”

Evi kurşunlanan bir diğer kişi de Zeynep Tanboğa (60). Olaya hırsızlığın sebep olduğunu savunan Tanboğa, “Bu adamın evine girdiler, karısını dövdüler, altınlarını çaldılar. Sonra da kayınbiraderim davalı olunca onu ölümle tehdit ettiler. Hırsızlık yapanlar da tutuklanınca bu olaylar oldu. Benim de camlarımı kırdılar, kömürlüğü ateşe verdiler.” ifadelerini kullandı. Olayın ardından kaçan zanlılar aranırken polis tahkikatı sürdürüyor.